У Києві показали стаканчики з листя та інші революційні винаходи

8 липня 2019 22:36

Переможець конкурсу стартапів представить Україну на міжнародному конкурсі в Данії

Папір з опалого листя, пристрій, що контролює клімат у теплиці, додаток, який допомагає вивчити англійську і багато інших винаходів представили студенти на щорічному конкурсі стартаперів.

Реклама

Спільно з компанією "ДТЕК" журі визначило три кращих пропозиції, одна з яких буде представлена на міжнародному конкурсі в Данії.

Студент Микола Шубенко стверджує: свою ідею придумав, допомагаючи батькам по господарству. Сьогодні він представив пристрій під назвою "Biologer". Він контролює клімат, вологість повітря і ґрунту в теплицях.

Микола вважає, що його винахід допоможе зібрати максимум врожаю в штучно створених умовах.

"30% всього врожаю в теплиці втрачається, тому що фермери, які мають теплиці, не дотримуються параметрів мікроклімату", – стверджує розробник стартапу Микола Шубенко.

"Biologer" можна під'єднати до систем вентиляції, обігріву, охолодження, автоматичного поливу. Пристрій контролює параметри, які задає людина.

"Якщо температура підвищилася до 30 градусів, сигнал автоматично надсилається на вікно або двері, і теплиця починає провітрюватися", – пояснює Микола Шубенко.

Реклама

Інший учасник конкурсу, Валентин Фречка, представив вироби з паперу, що зроблені незвичайним способом. Валентин продемонстрував лотки для яєць, стаканчики для кави та пакети для пиріжків. Всі вони виготовлені з опалого листя.

"Щорічно тільки в Києві утворюється 150 тис. тонн такої сировини, і ця кількість вже дозволяє значно скоротити вирубку лісів", – говорить засновник проекту "Relief Paper" Валентин Фречка.

Один із партнерів заходу – енергетична компанія "ДТЕК", яка щорічно інвестує в охорону навколишнього середовища майже півтора мільярда гривень. Головний еколог компанії Ірина Вербицька говорить: серед напрацювань молоді є справжні революційні ідеї, які допоможуть зберегти природу.

"Такі інноваційні, креативні ідеї, які народжуються на таких заходах, як сьогодні, дуже потрібні, тому що вони дозволяють розробити креативні ідеї для забезпечення якості нашого навколишнього середовища", – говорить головний еколог компанії "ДТЕК" Ірина Вербицька.

Ще одні учасники конкурсу придумали природну харчову добавку, яка контролює вміст гемоглобіну в крові.

Серед стартапів – і додаток, який допомагає швидко знайти в мережі співрозмовника, щоб вчити з ним англійську мову. При цьому програма автоматичну вказує на помилки.

У 2015 році ООН затвердила 17 глобальних цілей сталого розвитку світу. Починаючи від подолання бідності – закінчуючи збереженням природних ресурсів. Кожен стартап спрямований на одну з цих цілей.

"Одним з важливих критеріїв для відбору команд переможців є те, наскільки рішення та ідеї допомагають наблизитися до цілей сталого розвитку. І ті команди, які були обранні, зазвичай мають потенціал для того щоб цілі сталого розвитку до 2030 року були досягнуті", – говорить аналітик програми розвитку ООН Олена Маслюківська.

Реклама

Молодь завдяки таким конкурсам може просувати свої розробки не тільки в Україні, а й на міжнародному рівні. З 11 команд-учасників журі визначило трьох фіналістів. Після цього вони змагатимуться за право представляти Україну в Данії, на міжнародному конкурсі стартапів.

Раніше повідомлялося, що Київ "увірвався" в ТОП-50 рейтингу стартап-міст світу. Крім столиці, до переліку увійшли ще чотири українські міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вісім українських стартапів потрапили на світову виставку технологій CES. Українські стартапи презентували різні ідеї і розробки – від модульного освітлення фотостудій до харчового 3D-принтера.

Крім того, польський фонд запустив програму з грантами на 50 000 євро: українські стартапи – в пріоритеті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти