Завершення роботи Ради, розмова Зеленського і Путіна, скасований телеміст з Росією: підсумки тижня

Головні події тижня в Україні та світі

Суспільство

Президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Розмова відбулася за ініціативою української сторони. Повідомляється, що звільнення українських моряків, затриманих в Керченській протоці, стало ключовим питанням під час розмови.

Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс, який передбачає відкриті списки і скасування мажоритарної системи. Якщо його підпише президент, то кодекс набуде чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів.

Реклама

З 1 січня 2020 року "Укрпошта" не буде доставляти пенсії за поточними збитковими тарифами. Про це генеральний директор компанії Ігор Смілянський повідомив у листі до прем'єр-міністра України. У ньому зазначено, що для вирішення питання є два шляхи: прийняти новий тариф на доставку пенсій, який в листопаді 2017 року був затверджений, але не набув чинності; винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, для того щоб ринок вирішив, скільки вона коштує.

Закуплять 678 тис. примірників книг на 87 млн ​​грн в 2019 році для бібліотек, повідомили в Міністерстві культури. У 2018 році було закуплено книг на 114,5 млн грн.

Верховна Рада прийняла закон, яким запроваджуються дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, а також – зелені номера для електрокарів.

Реклама

4,2 грн коштує виготовлення одного примірника бюлетеня для голосування в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. В одномандатних округах вартість варіює від 2,28 грн до 4,68 грн.

3143 друкованих видання сукупним тиражем 607,2 млн екземплярів виходили в першому півріччі 2019 року в Україні – про це повідомили в Держкомітеті з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо).

Український телеканал скасував телемарафон з російським державним каналом "Росія 24". Про телеміст раніше оголосив відомий російський пропагандист Дмитро Кисельов, уточнивши, що він відбудеться в рамках передачі "Треба поговорити" 12 липня. Загальний ефір двох телеканалів уже розкритикував президент України Володимир Зеленський, назвавши це "дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами" з метою поділити українців на два табори.

Реклама

У 25 українських школах буде реалізовано пілотний проект з введенню програми соціального, емоційного і морального виховання SEE Learning. Проект допоможе виділити найуспішніші практики, які повинні бути поширені на всі українські школи.

Доставила 4,8 млрд грн монетизованих субсидій "Укрпошта" в березні-травні на оплату житлово-комунальних послуг близько 1 млн одержувачам. Середня сума виплачених субсидій за вказаний період становила 1,5 тис. грн.

62% громадян підтримують вступ України в НАТО. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром стратегічного розвитку територій. 21% респондентів не підтримують таку політику. На заході України повністю підтримують вступ до НАТО 76% респондентів, на Донбасі – 37%. На півночі кількість прихильників вступу до Північноатлантичного альянсу становить 66%, на півдні – 55%.

69% населення України підтримують вступ до Європейського союзу. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром стратегічного розвитку територій. 13% – проти цього.

Всі підручники будуть доставлені в області до початку навчального року – про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич і закликала облдержадміністрації організувати їх своєчасну доставку в школи.

Фонд енергоефективності уклав угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), в рамках якого партнери протягом чотирьох років виділять 235 млн доларів у вигляді грантів і кредитів для енергоефективної модернізації 6 тис. ОСББ.

8 липня інспектори паркінгів у Києві почали виписувати реальні штрафи, а не тільки попереджати водіїв про порушення. Лише за день роботи вони виписали кілька сотень штрафів.

Комітет ВР з питань свободи слова повернув на доопрацювання законопроект про "дематюкацію" його автору народному депутату Ользі Богомолець.

Нове укриття на ЧАЕСвведено в експлуатацію, воно зведене над зруйнованим четвертим енергоблоком. Міжнародне співтовариство зібрало 1,5 млрд євро на реалізацію проекту. Укриття дозволить почати роботи з демонтажу старого саркофага.

Економіка

Знизилися на 0,5% в червні споживчі ціни в порівнянні з травнем, а з початку року зросли на 3,6%. У річному вираженні (до червня 2018-го) ціни зросли на 9%.

Здійснюватимуться на постійній основі доплати пенсіонерам з великим страховим стажем, які почалися 1 липня. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. Жінки, які мають не менше 30 років страхового стажу, і чоловіки, які мають не менше 35 років стажу, тепер будуть отримувати пенсію не нижче 2 тис. грн.

Становив 30% від офіційного ВВП, за розрахунками Міністерства економічного розвитку, в 2018 році рівень тіньової економіки, що на 2 процентних пункти менше в порівнянні з 2017 роком. Міністерство зазначає, що це найнижчий рівень, починаючи з 2009 року.

Становили 3,9 млрд грн страхові платежі за договорами страхування життя за 2018 рік, що на 34,1% більше, ніж за 2017 рік. При цьому 97,1% надходжень страхових платежів здійснено фізичними особами (в 2017-му – 96,6%). Кількість страховиків протягом року скоротилася на три – до 30 компаній. При цьому 96,9% страхових платежів акумулюють ТОП-10 страховиків.

На суму 704,9 млн грн за 2018 рік страховики здійснили страхові виплати зі страхування життя, що на 26,7% більше, ніж за 2017 рік. При цьому було врегульовано 32,6 тис. страхових випадків (на 16,8% більше).

Верховна Рада повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання "зеленого" тарифу.

Читайте також:
Після реалізації трьох проектів їх продадуть на аукціоні

В Європейській комісії готують міжнародний проект допомоги Україні в розмірі 25 млн євро на розвиток цифрової економіки та електронного врядування.

Становить 390 млн грн бюджет новоствореного Українського фонду стартапів, який планує видавати стартапам на ранній стадії гранти в обсязі від 25 тис. до 75 тис. доларів. Заявки можна буде подавати вже у вересні.

Кабінет міністрів вирішив передати всі IT-системи Державної податкової служби, Державної митної служби та Мінфіну в новостворену установу FinIT. Передача IT-функціоналу і реалізація концепції відбуватиметься до 2021 року.

Верховна Рада ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі з Ізраїлем. В рамках угоди Ізраїль скасовує 80% ввізних мит для українських промислових товарів і 9% – на товари агросектора. Україна скасовує 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію і 6% – для сільськогосподарських товарів. Угода має набути чинності через 60 днів після ратифікації парламентами обох країн.

На 542,4 млн грн Державна служба геології та надр за шість місяців 2019 року поповнила державний бюджет. План на 2019 рік становить 200 млн грн.

40 млрд грн становить щорічний оборот ринку таксі в Україні, і 98% з цих грошей працюють в "тіні". Такі оцінки надав оператор таксі Bolt.

До кінця 2019 року Кабмін повинен вжити заходів для синхронізації баз даних митниці з митницями сусідніх країн. Відповідний указ підписав президент Зеленський.

Збільшити в 10 разів фінансове забезпечення туроператорів і ввести штрафи за незаконне використання категорій готелями пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Зросли на 10,2% ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні в січні-травні, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. За даними Держстату, найбільше зросли ціни на такі роботи в сфері будівництва транспортних споруд – на 15,8%. Найменше збільшилася вартість робіт в сфері будівництва інженерних споруд – на 7,1%.

Збільшилася на 53,8% сума податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, який фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів України в січні-червні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 355,9 млн грн. Сформовано 1,3 млн податкових повідомлень-рішень з такого податку для 1,2 млн фізичних осіб.

Скоротився на 25% імпорт бензинів з Білорусі в Україну за підсумками першого півріччя, до 315 тис. тонн, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. При цьому загальний обсяг українського ринку за цей період знизився всього на 2,5%. Такі дані наводить консалтингова група А-95. Зниження обсягу поставок з Білорусі в першу чергу відбулося за рахунок переорієнтації ряду операторів на імпорт бензину з Литви.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж пул з невикуплених раніше активів 10 банків України балансовою вартістю 10 млрд грн. Пул складається з прав вимоги та інших майнових прав за кредитними договорами з суб'єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторської заборгованості.

Україна була 23-м найбільшим партнером ЄС щодо імпорту (1% від загального обсягу імпорту поза ЄС) і 20-м з експорту ЄС (1% від загального обсягу експорту поза ЄС) в 2018 році. У період з 2008 по 2018 рік у ЄС був позитивний торговий баланс з Україною. Він був найвищим у 2013 році – 10 млрд євро, а найнижчим у 2015 році – 1 млрд.

Випущено 10 тисяч мальків стерляді в Дніпро на столичній Оболоні. Акція була приурочена до Дня Дніпра.

Знизилося на 24% виробництво автотранспортних засобів в Україні в січні-червні, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, – до 2949 одиниць. Про це повідомили в асоціації "Укравтопром".

Збільшилася на 31,6% прибутковість виробництва молока в червні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

НБУ готує концептуальні зміни в регулюванні українського платіжного ринку. Регулятор має намір гармонізувати з європейським національне платіжне законодавство відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС.

Мінфін знову зміг знизити ставку на первинних аукціонах 9 липня. Зокрема, ставка відсікання за 3-міс. гривневими ОВДП знизилася з 17,44% до 17,24%, за семимісячною – з 17,94% до 17,6%, за 12-місячними – з 18,3% до 18%, і за 3-річними – з 16, 95% до 16,75% річних. Для зниження ставок за паперами до року включно Мінфін пожертвував попитом в 2,96 млрд грн, задовольнившись залученням 1,9 млрд грн.

НБУ скасував з 10 липня всі обмеження на репатріацію дивідендів..

Верховний суд розблокував велику приватизацію, задовольнивши скаргу Фонду держмайна на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників з приватизації шести держкомпаній. Тепер може бути продовжено процес підготовки до приватизації Одеського припортового заводу, вугільної компанії "Краснолиманська", "Президент-готелю", підприємств "Індар", "Електроважмаш" і Об'єднана гірничо-хімічна компанія.

Виконали вчасно 73,9% рейсів в червні українські авіакомпанії, що на 10 процентних пунктів менше в порівнянні з травнем. Загальна кількість виконаних рейсів – 5335. Найбільш пунктуальною залишається "Мотор Січ" з показником в 93,7% при загальній кількості рейсів 270. За нею йде Windrose із показником в 88,6% при 642 рейсах. Пунктуальність МАУ становила 78% при загальній кількості рейсів 3150. Найнижча пунктуальність у авіакомпаній SkyUp (47,9% з 532 виконаних рейсів), Azur Air (50,7% з 420 рейсів) і "Буковина" (57,8% з 206 рейсів).

Світ

Виділив 760 тис. євро федеральний уряд Німеччини на реабілітацію постраждалих від військових дій на Донбасі. Кошти надані Мальтійській службі допомоги в Світі для продовження проекту, який ця служба виконує – "Внесок у психосоціальну стабілізацію постраждалих в конфлікті в Україні".

Парламентські вибори в Греції призвели до зміни уряду. Перемогу здобула опозиційна права консервативна партія "Нова демократія", яка набрала 40% голосів, а коаліцію радикальних лівих сил СІРІЗА на чолі з прем'єр-міністром Алексісом Ціпрасом підтримали лише 32%.

Deutsche Bank проведе масштабну реструктуризацію, яка триватиме до 2022 року. Вона передбачає скорочення 18 000 співробітників. Реструктуризація коштуватиме банку 7,4 млрд євро.

До рівня, що перевищує 4,5%, Іран підвищив рівень збагачення урану. Країна перевищила передбачений ядерною угодою рівень збагачення в 3,67%. Влада Ірану заявила, що вони можуть почати збагачувати уран до рівня в 20% в рамках третього етапу скорочення своїх зобов'язань з ядерної угоди.

Читайте також:

38 млн євро вже дозволено витратити на відновлення згорілого Собору Паризької Богоматері з 380 млн євро, зібраних на ці цілі в спеціальних фондах. Подібна система поступового фінансування була введена французькою владою для того, щоб гарантувати використання коштів за призначенням. Раніше повідомлялося, що загальна сума пожертвувань, обіцяних з боку фізичних та юридичних осіб для відновлення собору, становила близько 850 млн євро.

Досяг 44% рейтинг схвалення президента США Дональда Трампа – рекордної позначки за весь час його президентства. Про це свідчать результати опитування, проведеного газетою The Washington Post і каналом ABC News. При цьому 53% опитаних не підтримують його діяльність. Рейтинг Трампа підвищився на 5 процентних пунктів у порівнянні з квітнем.

Тепер все нові гібридні та електромобілі, що продаються в ЄС, повинні бути оснащені системою акустичного оповіщення. Система повинна генерувати звук на швидкості 20 км/год і нижче, а також при задньому ході при відсутності інших спеціальних звукових сигналів.

Штраф у розмірі 5000 євро в день Європейський суд наказав Бельгії виплачувати доти, поки повністю не буде виконана європейська директива про розгортання швидкого інтернету в Брюссельському столичному регіоні.

18 мільйонів осіб налічувалося в 2018 році в світі зі статками понад 1 млн доларів США. Це на 0,3% менше, ніж в 2017 році. Такі дані консалтингової фірми Capgemini. Скорочення кількості мільйонерів спостерігається вперше за 10 років, з часів кризи 2008 року. Сукупні статки мільйонерів також зменшилася в порівнянні з попереднім роком – майже на 3%, до 68,1 трлн дол. Головна причина скорочення – спад на фондових ринках.

Становила 513,5 млн осіб на 1 січня 2019 року чисельність населення Європейського союзу в порівнянні з 512,4 млн на 1 січня 2018 року. Торік в ЄС зафіксували більше смертей, ніж народжень (5,3 млн смертей і 5 млн народжень), природна зміна населення ЄС була від’ємною вже другий рік поспіль. Зростання ж чисельності населення обумовлене тільки міграцією. З 83 млн жителів (16,2% від загального населення ЄС) Німеччина має найбільшу кількість населення серед країн-членів, випереджаючи Францію (67 млн, 13,1%), Велику Британію (66,6 млн, 13%), Італію ( 60,4 млн, 11,8%), Іспанію (46,9 млн, 9,1%) і Польщу (38 млн, 7,4%). У 2018 році в ЄС народилося 5 млн дітей, що майже на 118 тис. менше, ніж роком раніше.

Витратило 1,2 млн доларів Міноборони США на участь в заході на честь Дня незалежності 4 липня. Президент Трамп неодноразово захищав подібні витрати, заявляючи, що демонстрація військових досягнень США призведе до зростання охочих вступити на службу.

Скоротилися на 37% поставки літаків авіакомпанії Boeing. Вона третій місяць поспіль після двох авіакатастроф не повідомляє про нові замовлення. За перші шість місяців поточного року, поставки впали до 239 літаків, що на 37% менше ніж за минулий аналогічний період.

Влада США і КНР відновила переговори з метою врегулювання своїх торгових розбіжностей. Президент США підтвердив, що до укладення угоди не скасовуватиме вже введені стосовно Китаю мита, але і нових вводити не стане.

Постраждали 1,5 млн осіб в результаті повеней на півдні і сході Китаю з 26 травня по 8 липня. З постраждалих районів евакуювали 25 тисяч осіб. Десятки тисяч гектарів орних земель виявилися затопленими.

Forbes опублікував рейтинг найбільш оплачуваних світових знаменитостей, в цілому учасники рейтингу отримали 6,3 млрд доларів до сплати податків. На першому місці з 185 млн доларів Тейлор Свіфт – американська кантрі-поп-виконавиця. На другому з 170 млн доларів Кайлі Дженнер – американська модель, бізнес-вумен, творець бренду Kylie Cosmetics. Третій з 150 млн доларів Каньє Уест – американський виконавець хіп-хопу, репер, продюсер, композитор і дизайнер. Далі йдуть з 127 млн ​​доларів Ліонель Мессі – аргентинський футболіст, нападник і капітан іспанського клубу "Барселона" і зі 110 млн доларів Ед Ширан – британський поп-музикант і актор.

Останній автомобіль моделі VW Beetle ("Жук") зійшов з конвеєра 10 липня на заводі Volkswagen в мексиканському місті Пуебла. VW Beetle – спадкоємець легендарного Volkswagen Kafer, який виготовлявся з 1938 року по 2003 рік і вважається наймасовішим автомобілем в історії, що випускався без значних змін базової конструкції.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
56,97
56,50
49,56
27,54
57,01
54,51
52,01
24,98
57,36
56,32
52,73
25,59
58,79
56,99
55,09
27,48
59,00
57,00
51,90
26,23
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,75
25,27
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

67040.73

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3516.67

Litecoin (LTC)

79.39

Ripple (XRP)

0.48

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти