Стало відомо, кому і як тепер будуть нараховувати пенсії

13 березня 2015, 18:08

Зміни в законодавстві торкнуться тільки 700 тисяч пенсіонерів

Зміни в пенсійному законодавстві, прийняті Верховною Радою 2 березня, будуть стосуватися не більше 700 тисяч осіб. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний.

Реклама

"Якщо говорити про законодавчі зміни, то вони стосуватимуться не більше 700 тисяч осіб, при тому, що у нас на сьогоднішній день в цілому майже 12.5 мільйона пенсіонерів", – сказав він.

За словами Зарудного, зміни в пенсійному законодавстві дозволять заощадити 1,5 млрд гривень на рік.

Він також повідомив про основні зміни в пенсійному законодавстві.

Перші стосуються спеціальних пенсій для держслужбовців, працівників прокуратури, суддів, депутатів: до кінця поточного року ці співробітники, які працюють на своїх посадах, не отримуватимуть пенсій.

Реклама

Виняток зроблено для інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, військовослужбовців, які брали або беруть участь в антитерористичній операції, для сімей загиблих військовослужбовців.

Наукові співробітники, які працюють, мають право на виплату 85% пенсії. Зарудний зазначив, що спеціальна пенсія становить зараз до 60% від рівня заробітку, тоді як звичайна пенсія – 40-45% від рівня заробітку.

Друга група змін стосується "звичайних" пенсіонерів, які працюють.

Вони в період роботи будуть отримувати пенсію у розмірі 85% від призначеного розміру. "Але ця норма стосується тільки тих пенсіонерів, розмір пенсій яких перевищує 1423,5 грн", – сказав Зарудний.

При цьому, уточнив глава Пенсійного фонду, пенсіонер, який працює і отримує 85% пенсії, не може отримувати її в меншому обсязі, ніж 1423,5 грн. Ця норма також до кінця 2015 року.

Реклама

За словами Зарудного, ці зміни стосуються 659000 працюючих пенсіонерів, – близько чверті всіх пенсіонерів, які працюють і 5,5% від загальної кількості пенсіонерів.

В тренді
В Україні застиг курс долара, а євро все одно дорожчає: офіційний курс

Ці норми не стосуються інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій.

Третій блок змін стосуватиметься підвищення пенсійного віку для працівників шкідливих виробництв (так звані списки №1 і №2: сільське господарство, металургія, хімпром), насамперед жінок.

За словами Зарудного, для жінок, які працюють на таких виробництвах, збільшується вік, необхідний для отримання пільгової пенсії.

Він пояснив, що з 2011 року відбувається поступове збільшення загального пенсійного віку для жінок, і для тих з них, хто виходить на пенсію в цьому році, він складає вже 58 років.

Реклама

У той же час вік для виходу на пільгову пенсію не підвищували, і на сьогодні він становить 50 років.

Зарудний пояснив, що підвищення пенсійного віку для виходу на пільгову пенсію передбачено протягом десяти років – на шість місяців щороку.

Нагадаємо, 2 березня Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення. Закон не підвищує загальний пенсійний вік, не збільшує стаж для працівників шкідливих виробництв, але припускає підвищення страхового стажу раз на п'ять років.

Цим же законом вводиться обмеження пенсійних виплат працюючим пенсіонерам, проте дана норма поки є тимчасовою – діятиме до 1 січня 2016 року.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти