Енергоресурси українського видобутку не можуть бути дешевими – експерт

5 лютого 2019, 18:52

Україні не уникнути підвищення тарифів на газ, і МВФ в цьому відіграє не ключову роль, а лише функцію "доктора"

Навіть якщо використовувати український газ для внутрішніх потреб країни, це не буде дешево, оскільки видобуток "блакитного палива" вимагає значних інвестицій, стверджує експерт з енергетики Стратегічної групи радників з підтримки реформ при уряді України, екс-радник прем'єр-міністра Словаччини (2010-2012 ) з енергетичних питань Карел Хірман.

Реклама

"Багато експертів стверджують, що якщо взяти внутрішній видобуток газу, то він буде дуже дешевим і ціни на паливо знизяться в рази. За останні 10 років в Україні спостерігається в кращому випадку стагнація видобутку газу. Якщо це так, що і при низьких цінах на газ для населення був видобуток прибутковим і перспективним, чому ми не спостерігали за "газовою лихоманкою"?" - заявив він в інтерв'ю Ua.news.

За словами Хірман, щоб наростити видобуток газу, необхідні значні інвестиції. В іншому ж випадку замість приросту видобутку Україна отримає різке зниження і зростання імпорту.

"Тут треба врахувати важливий нюанс – різницю вартості видобутку на старих і на нових свердловинах. На застарілій свердловині витрата на видобуток мізерна, але і видобуток знижується і з роками вона вже теж мізерна. Тому необхідна розвідка нових родовищ і створення нових свердловин з видобутку" блакитного палива "і це вимагає залучення величезних коштів. І ці витрати треба закладати і в ціну на газ для населення. Інакше Україна в найближчі роки замість приросту видобутку газу отримає зворотний результат – різке зниження і зростання залежності від імпорту, який буде набагато дорожче", - додав експерт.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Він прогнозує, що Україна не зможе уникнути підвищення тарифів на газ, і МВФ при цьому відіграє не ключову роль, а лише функцію "доктора".

Реклама

"Він каже" ти хворий, ти не можеш так далі, у тебе висока температура, потрібно це лікувати". Так, спершу це буде некомфортно, лікування може бути буде навіть гірше, ніж протікання хвороби, але врешті решт прийде одужання. Інакше нам вся система енергопостачання обвалиться", – підкреслив Карел Хірман.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти