Відставка Гройсмана не відбулася, а в Європарламенті змінюється розстановка сил: підсумки тижня

Головні події тижня в Україні та світі

Суспільство

30 громадським організаціям Центральна виборча комісія дозволила мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня.

Загинули чотири члени екіпажу при катастрофі вертольота армійської авіації Мі-8 поблизу с.Сестрятін Радивилівського району (Рівненська обл.).

Реклама

Виплатила аптекам 45,3 млн грн у квітні Національна служба здоров'я за програмою "Доступні ліки". Найбільше коштів отримали Дніпропетровська (5,16 млн грн), Львівська (4,42 млн грн) області та Київ (4,3 млн грн). Станом на 24 травня 992 аптечні установи – юридичні особи уклали договори на участь в урядовій програмі реімбурсації.

1 159 суддівських посад в Україні зараз є вакантними з 6 345 за штатом. Крім того, 964 судді знаходяться в штаті, але у них закінчилися повноваження, і вони не відправляють правосуддя.

Збільшила на 25,7% Україна з 4 квітня по 25 травня запаси природного газу в підземних сховищах – до 10 млрд 995,8 млн куб. м, свідчать дані "Укртрансгазу". Це на 19% більше, ніж було рік тому на цю дату, і на 14% – ніж два роки тому.

Реклама

Суму доходу в 1 млн грн і більше за результатами нинішньої кампанії декларування в Києві вказала 2941 особа, це на 25% більше, ніж в минулому році. Ці особи задекларували 36,51 млрд грн, що на 73% більше, ніж торік. Вони повинні заплатити податок на доходи фізичних осіб на суму 1,93 млрд грн і 270 млн грн військового збору.

Wizz Air відстрочив на місяць запуск нового рейсу Київ – Лейпциг. Польоти почнуться з 9 серпня, а не 5 липня, як планувалося раніше.

Зріс на 25,6% розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах, що фінансується Фондом соціального страхування, в січні-квітні в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року і склав 245 грн. В середньому тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами становить 126 календарних днів. В такому випадку середня сума допомоги від фонду становить 30,9 тис. грн.

Реклама

Харківська область стала першою серед областей України в рейтингу соціально-економічного розвитку в 2018 році за версією Кабміну. На другому місці Рівненська область, на третьому – Вінницька. Закривають п'ятірку перших Дніпропетровська і Чернівецька області. Найнижчу сходинку рейтингу займає Луганська ОДА. За нею – Донецька, Чернігівська, Одеська та Миколаївська області. Рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів було розпочато в 2015 році. На підставі даних статистики областям виставляються оцінки щоквартально по 27 показниках у 6-ти напрямках і щорічно по 64 показниках у 12 напрямках.

У зв'язку з високим попитом на програму "теплих" кредитів ПриватБанк вичерпав ліміт на видачу позик об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а Ощадбанк і Укргазбанк – приватним домогосподарствам. Укргазбанк та Ощадбанк продовжують видачу "теплих" кредитів ОСББ, а Укрексімбанк – фізособам. За даними Держагентства, в нинішньому році домогосподарства вже отримали 740 млн грн "теплих" кредитів із запланованих 1,1 млрд грн.

Лише 3% квартир на первинному ринку купуються за допомогою іпотечних кредитів. При цьому близько 20% забудовників регіону мають спільні програми з комерційними банками щодо надання іпотечних кредитів. Протягом останніх 2-3 років найбільш популярними у покупців є програми розстрочки. Кількість покупок житла за допомогою цього механізму в 2018 році перевершила 60%, а в 2019 році може зрости до 65%.

Збільшилася на 6,2% загальна заборгованість по виплаті заробітної плати в Україні в квітні і на 1 травня склала 2,615 млрд грн, повідомила Державна служба статистики. При цьому сума заборгованості по зарплаті економічно активних підприємств зросла на 10,6% – до 1,416 млрд грн.

Введено цілодобове чергування лісової охорони в лісах Києва в зв'язку з початком пожежонебезпечного періоду.

Тільки 97 народних депутатів з 297 присутніх у залі підтримали відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у Верховній Раді. Проти звільнення проголосували 63 депутати, ще 50 – утрималися і 87 – взагалі не голосували.

З 1 червня починає діяти заборона на спеціалізований промисел креветки. Вона діятиме до 31 липня в Чорному морі із затоками, лиманами і пов'язаними з морем озерами. Крім того, встановлено заборону на любительський і спортивний вилов креветок з 1 червня до 31 серпня, мідій – з 1 червня до 30 серпня.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 4092 випадки незаконного заволодіння автомобілями протягом 2018 року на території України, повідомили в Національній поліції. 25% машин викрадені в Києві, 10% – в Одеській області, і близько 9% – в Дніпропетровській області. Протягом перших трьох місяців 2019 року в цілому по Україні вже викрали 766 машин, повернути власникам вдалося лише 250 машин.

З 3 червня відновлює рейси Київ – Ужгород – Київ авіакомпанія "Мотор Січ". Рейси здійснюватимуться на літаку "Як-40" без проміжної посадки у Львові.

Економіка

Піднявся до 71,6 індекс споживчих настроїв українців у квітні, за інформацією Info Sapiens. У березні в порівнянні з лютим він знизився на 1,7 пункту – до 65,3 за 200-бальною шкалою.

Скоротив на 13,56 млрд грн Кабінет міністрів субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на субсидії в зв'язку зі значним скороченням кількості їхніх одержувачів: з 6,9 млн домогосподарств в опалювальному періоді 2017-2018 рр. до 4,2 млн у 2018-2019 рр.

Склав 1,719 млрд грн дефіцит державного бюджету за січень-квітень, що в 12 разів менше показника за аналогічний період минулого року. При цьому зведений бюджет (державний і місцеві) за цей період виконано з профіцитом у 17,623 млрд грн, що в 531 разів вище за торішній показник.

Скоротилося на 3,5% поголів'я великої рогатої худоби в Україні станом на початок травня в порівнянні з показником на аналогічну дату минулого року – до 3,7 млн ​​голів у зв'язку з низькою прибутковістю вирощування і низькими цінами реалізації м'яса в Україні. Про це повідомили в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки". Із загальної кількості поголів'я великої рогатої худоби 69,6%, в тому числі 76,2% корів, зосереджено в господарствах населення.

Знизить на 8% "Нафтогаз України" в липні ціну на природний газ для потреб населення в порівнянні з ціною на червень – до 5803 грн за 1 тис. куб.м (без ПДВ і послуг з транспортування та розподілу).

70 млн доларів Національний банк у період з 20 по 24 травня купив на міжбанківському валютному ринку, що в 3,2 рази більше обсягу, викупленого тижнем раніше.

Виділить 200 млн доларів Світовий банк України на програму з прискорення припливу приватних інвестицій в сільське господарство з метою ослаблення перешкод доступу малих та середніх підприємств на ринок сільськогосподарської продукції. Рада директорів Світового банку затвердила цей проект 24 травня.

Збільшили на 28,1% в річному вираженні будівельні підприємства в січні-квітні обсяги робіт, до 38,57 млрд грн, повідомила Державна служба статистики. Обсяги робіт з будівництва будівель збільшилися на 14,4% – до 19,41 млрд грн, при цьому з будівництва житлових будинків скоротилися на 3,4% – до 8,92 млрд грн, а з будівництва нежитлових будівель збільшилися на 36,8% – до 10,49 млрд грн.

18,1 млрд грн чистого прибутку отримали платоспроможні банки України в січні-квітні. За аналогічний період минулого року банківська система отримала чистий прибуток у розмірі 10,7 млрд грн. Доходи банків за чотири місяці поточного року зросли на 29% до 77 млрд грн, тоді як витрати – на 20% до 59 млрд грн.

Сповільниться до 2,7 з 3,3% зростання ВВП в 2019 році в порівнянні з 2018-м при зниженні інфляції до 7,6 з 9,8%. Про це йдеться в оновленому консенсус-прогнозі, який 28 травня оприлюднило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Фонд гарантування вкладів ліквідував Інтербанк – 24 травня внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення ПАТ КБ "Інтербанк" як юридичної особи.

Перемістяться на міжнародні торговельні платформи Bloomberg і Refinitiv первинні розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України до кінця другого кварталу, а вторинний ринок буде зосереджений на міжнародній торговій платформі до кінця року. Зараз основна вторинна торгівля ОВДП відбувається на українських фондових біржах. Її оборот у першому кварталі цього року склав майже 40 млрд грн, тоді як обсяг розміщення на первинному ринку – до 60 млрд грн.

Надійшло 951,7 млн ​​грн за квітень на рахунки банків, що ліквідуються, з них 851,8 млн грн – від продажу активів цих банків. Про це повідомив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Місія МВФ заявила про готовність після парламентських виборів і формування Кабінету міністрів прибути в Україну для продовження переговорів, повідомив керівник місії в Україні Рон ван Роден. До цих переговорів будуть постійні консультації щодо формування нового порядку денного реформ.

Україна піднялася на 5 пунктів у рейтингу глобальної конкурентоспроможності за рік. Україна зайняла 54 місце, а всього в рейтингу представлено 63 країни. Сінгапур зайняв перше місце, вперше за 10 років обігнавши США, які за рік опустилися на дві сходинки. Друге місце зайняв Гонконг. Серед пострадянських країн найвище в рейтингу знаходиться Литва (32 місце), Казахстан (34 місце) і Естонія (35 місце).

Експортували 46,1 млн тонн зернових українські аграрії з початку 2018-2019 маркетингового року (МР, липень 2018 – червень 2019) станом на 29 травня, повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства. Пшениці відправлено на експорт 14,9 млн тонн, ячменю – 3,5 млн тонн, кукурудзи – 26,9 млн тонн. У 2017-2018 МР аграрії експортували 39,9 млн тонн зерна

Штрафувати на 500 тис. грн буде Державна фіскальна служба аграріїв, які до 1 липня не встигнуть оформити ліцензію на зберігання палива.

Отримала право збирати винагороди (роялті) за звучання звукозаписів пісень у закладах індустрії гостинності – ресторанах, готелях, кафе Українська ліга авторських і суміжних прав, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Громадський союз "Український музичний альянс" акредитований на збір винагороди за використання звукозаписів телерадіоорганізаціями, провайдерами програмної послуги, онлайн-мовниками та іншими особами, які займаються публічним мовленням. Зібрані цими організаціями колективного управління кошти в подальшому будуть розподілятися між виконавцями, виробниками фонограм і відеограм.

Заявив про необхідність відкрити ринок землі в Україні для забезпечення стабільного розвитку всіх галузей керівник програм з інфраструктури та стабільного розвитку Світового банку Бахер Ель-Хіфнаві: "В Україні – 33 млн га сільгоспземель. Це друге місце в Європі. І третина цієї території – дуже хороші родючі землі. Але продуктивність с / г в Україні становить 1/3 рівня Польщі, 1/6 рівня Німеччини. Україні необхідно відкривати ринок землі".

Зріс на 45,5 млн доларів обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) за січень-березень – до 32,918 млрд дол. Як повідомила Державна служба статистики, за цей період надійшло 587,6 млн дол. нових інвестицій, але при цьому вибуло 496,5 млн дол., а негативна переоцінка склала 45,6 млн дол.

Верховний суд підтвердив законність рішення НБУ про виведення з ринку неплатоспроможного "Омега Банку". Суд відхилив касаційну скаргу колишнього власника банку Миколи Лагуна і залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій на користь Нацбанку.

На 6,3 млрд доларів Україні в травні-грудні належить погашення боргових платежів у валюті, включаючи 3,5 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 2,8 млрд доларів по валютних облігаціях внутрішньої держпозики. Про це повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.

Зріс на 0,9 млрд грн до 42,3 млрд грн обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП за підсумками щотижневого аукціону 28 травня. У порівнянні з початком року обсяг вкладень нерезидентів в українські державні облігації зріс на 35,9 млрд грн, або в 6,7 рази.

Світ

Не може змінитися позиція Росії з питання звільнення українських моряків, затриманих у районі Керченської протоки, в зв'язку з постановою Міжнародного трибуналу ООН з морського права – їх долю вирішить суд, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Найбільше втратили європейські народники і соціалісти на виборах до Європейського парламенту, найбільше додали радикальні антиєвропейські сили. ЄП налічує 751 місце, і для більшості при голосуванні необхідно 376. В ЄП попереднього скликання дві політичні групи – європейських народників (217) і групи соціалістів і демократів (187) могли голосувати без підтримки інших політичних груп. Тепер баланс сил змінився. Група європейських народників втратила 39 мандатів, соціалісти – 35 мандатів. У той же час, більше 100 мандатів отримали антиєвропейські сили.

Отримав 66% голосів у другому турі президентських виборів у Литві незалежний кандидат Гітанас Науседа. Він значно випередив суперника – екс-міністра фінансів Інгріду Шимоніте. При цьому перший тур з невеликим відривом виграла Шимоніте, яку підтримувала чинний президент Даля Грібаускайте. Новому президенту 55 років, він за освітою економіст. Навчався в університетах Вільнюса і Мангейма (Німеччина). Останні 18 років був старшим фінансистом і радником президента литовського "SEB банку". Володіє англійською, німецькою та російською мовами. Популярність придбав завдяки тому, що регулярно і в доступній формі пояснював у ЗМІ питання, пов'язані з економікою та фінансами.

Президент Австрії відправив у відставку уряд на чолі з канцлером Себастьяном Курцем. Курц провів на своїй посаді всього 525 днів. Це найкоротший термін глави уряду Австрії та це перший випадок у післявоєнній історії країни, коли кабінет міністрів відправили у відставку. Вибори повинні відбутися у вересні. Днем раніше парламент Австрії виніс вотум недовіри уряду.

Нові купюри в 100 і 200 євро введені в обіг 28 травня. Банкноти зберегли колишню колірну гамму, але трохи змінився їхній дизайн. Вони стали вже: тепер їхня ширина така ж, як у купюри в 50 євро. Оновлені купюри забезпечені додатковими елементами захисту. На них нанесені видимі оку захисні знаки, які може зчитати тільки машина. Крім того, вони містять голограму, яка змінюється при обертанні купюри. Раніше були оновлені купюри в 5, 10, 20 і 50 євро.

Заробив не менше 3 млрд доларів з моменту виходу першої серії "Ігри престолів" телеканал HBO на підписці. Тільки останній сезон приніс каналу 528 млн. Ці цифри є абсолютним рекордом у світі телебачення.

Парламент Латвії обрав нового президента країни – ним став 63-річний Егілс Левітс. Його на пост президента висунули партії правлячої коаліції, до цього часу він обіймав посаду судді Суду Європейського Союзу. Також працював послом Латвії в Швейцарії, Австрії та Угорщини. Чинний президент Вейоніс вирішив не балотуватися на цей пост повторно.

Ціни на нафту падають після заяви президента США Дональда Трампа щодо Китаю. Напередодні він підкреслив, що не готовий до торговельної угоди з Пекіном на нинішніх умовах. Гравці на нафтовому ринку розцінили це як доказ того, що американо-китайське протистояння затягується і загрожує уповільненням зростання світової економіки, що призведе до зниження попиту на енергоносії. Не виключено, що найближчим часом Brent закріпиться на позначці нижче 65 доларів.

Представили прототип найшвидшого поїзда в світі у Китаї. Поїзд буде рухатися за допомогою магнітної подушки з максимальною проектною швидкістю 600 км на годину.

Малайзія поверне близько 3 тис. тонн пластикових відходів, що не піддаються переробці, в такі країни як США, Великобританія, Канада і Австралія, заявила міністр у справах навколишнього середовища. Вона сказала, що 60 контейнерів, наповнених відходами, були ввезені контрабандою для переробки на незаконних підприємствах у Малайзії і будуть відправлені назад в країни, з яких вони прибули.

Впав на 44,5% випуск автомобілів у Великобританії в квітні щодо того ж місяця минулого року, оскільки компанії призупиняли виробництво через спочатку заплановане на 28 березня закінчення виходу країни з Європейського Союзу (Brexit). Минулого місяця в країні було випущено 70971 авто проти 127970 роком раніше. Падіння стало рекордним з часів фінансової кризи 10 років тому.

27 червня випустить чотири нових розповіді Джоан Роулінг із серії про всесвіт "Гаррі Поттера". Розповіді будуть оприлюднені в електронному форматі.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51467.56

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2930.43

Litecoin (LTC)

68.26

Ripple (XRP)

0.54

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти