Податки хочуть перекроїти: в Раді назвали три ключові напрямки

29 травня 2020 8:29

Ксенія Капустинська , Олександра Романюк

Податкове навантаження на українців може знизитися, але справа за Мінфіном, вважає Гетманцев

Міністерство фінансів України поки не внесло пропозицій щодо запланованої на 2020 рік податкової реформи або зміни її концепту, але робота передбачається в трьох напрямках. Про це сайту "Сьогодні" розповів глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Відповідно до погоджених з урядом планів, ми хотіли провести суттєві зміни в оподаткуванні доходів. Зокрема, мова йшла про об'єднання ЄСВ, ПДФО та військового збору в єдиний обов'язковий платіж з відповідним зменшенням цього платежу. Міністерство фінансів повинно було провести аналіз моделей на великих масивах цифр за попередні податкові періоди, запропонувати компенсатори, а ми повинні були у великій робочій групі розглянути їх і вже прийняти рішення про шляхи реформування", – зазначив Гентманцев.

Реклама

Другий напрямок змін, за його словами, – це екологічний податок. Його пропонували реформувати, а замість податків на місцеві викиди внести зміни на викиди СО2. Третій напрям – місцеві податки, підходи до яких хотіли "дещо змінити". Передбачалося дещо змінити підходи до оподаткування місцевими податками.

"Все це в комплексі Міністерство фінансів пропонувало зробити як єдиний проект, внісши одночасно зміни і в правове регулювання інших податків. <...> Комітет Верховної Ради не володіє такими ресурсами (статистичними даними), щоб відповідально запропонувати масштабні і серйозні зміни, обґрунтувавши їх цифрами. Тому тут можлива тільки злагоджена робота з урядом", – розповів Гетманцев.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" в інтерв'ю з Данилом Гетманцева про нові податки для українців.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський також звернувся до уряду з пропозиціями щодо зміни податкової системи України. Глава держави також вже анонсував, що нове податкове законодавство почне діяти у 2021 році:

Відео: president.gov.ua

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти