НБУ відзвітував про перевірки "обмінників" – які порушення виявлені

19 липня 2018, 12:30

Нацбанк уважно стежить за діяльністю небанківських пунктів обміну валют

Національний банк України (НБУ) в першому півріччі 2018 року провів 506 перевірок структурних підрозділів небанківських фінансових установ (НФУ), щоб проконтролювати, як "обмінки" дотримуються правил Нацбанку щодо валютно-обмінних операцій. Про результати перевірок розповіли в прес-службі НБУ.

Реклама

Як зазначає регулятор, основні недоліки в роботі небанківських "обмінників", які виявили перевірки:

  • ненадання матеріалів у відповідь на письмовий запит уповноваженого працівника регулятора;
  • здійснення валютно-обмінних операцій без документального оформлення;
  • невідповідність залишків готівки в касі бухгалтерським документам.

"За результатами виявлених під час перевірок недоліків в роботі структурних підрозділів НФУ направлені листи на адресу керівників відповідних фінансових установ з вимогами надати пояснення й усунути виявлені недоліки", – повідомили в Нацбанку.

При проведенні перевірок пунктів обміну валют за перше півріччя 2018 року регулятор виявив 39 нелегальних "обмінників" в Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Рівненській, Харківській, Черкаській областях, а також в Києві. Інформацію про нелегальні обмінні пункти Нацбанк надав правоохоронним органам.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Національний банк сприяє постійному підвищенню прозорості ринку НФУ, які отримали генеральні ліцензії на проведення валютних операцій. Так, в 2018 році НБУ змінив нормативно-правову базу, яка регулює діяльність таких фінансових компаній, і це змусило їх посилити процедури внутрішнього контролю за роботою своїх структурних підрозділів. Як наслідок – кількість виявлених суттєвих порушень в роботі таких підрозділів знизилася, а обсяг середніх щоденних обсягів валютно-обмінних операцій, що припадають на один обмінний пункт, навпаки – зріс", – зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Реклама

Нагадаємо, Національний банк почав регулярні перевірки обмінників з вересня 2016 року. У 2016 році НБУ провів 362 перевірки пунктів обміну валюти в 14 регіонах України. Крім того, Департамент ліцензування НБУ пропонує запровадити фіксовану плату для кожного пункту обміну валют.

Як повідомлялося, вуличні обмінні пункти стають вагомими гравцями ринку готівкової іноземної валюти. Небанківські обмінники, через які раніше офіційно проводили всього 1% від всіх валютообмінних операцій, в червні вже займали майже половину ринку. При цьому де-факто перетікання клієнтів не відбувається, просто обмінники почали декларувати свої реальні обороти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти