Українська економіка прискорюється: з'явився новий прогноз

28 серпня 2019, 20:07

Свої очікування щодо зростання ВВП України оновили аналітики Інституту міжнародних фінансів

Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) на тлі зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в квітні-червні 2019 року до 4,6% поліпшив свій прогноз на рік в цілому – з 2,8% до близько 3,5%.

Реклама

"Ми очікуємо, що зростання ВВП за підсумками 2019 року становитиме близько 3,5%, достатнє для початку виплат по ВВП-варрантах, які були випущені для реструктуризації боргу в 2015 році", – йдеться в звіті аналітиків.

Вони повідомили, що навіть за відсутності зростання ВВП в другій половині 2019-го за підсумком року він складе 3%.

На їхню думку, причини зростання української економіки – сильний внутрішній попит, що підтримується поліпшенням споживчих настроїв і збільшенням обсягів грошових переказів в країну, а також переорієнтація експорту з України на ринки Європи.

У IIF відзначили сприятливі зовнішні фінансові умови, завдяки яким Національний банк України знизив облікову ставку до 17%. Аналітики додали, що реальна облікова ставка, з поправкою на інфляцію та інші ризики, становить близько 5% – найвищий показник серед основних ринків, що розвиваються.

Реклама

У звіті підкреслюється різке зростання вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики до 87,3 млрд грн, який призвів до зміцнення гривні. Надалі випуск ОВДП буде скорочуватися, вважають аналітики.

Серед ризиків для України вони назвали зміни настроїв на ринках і додали, що нова програма Міжнародного валютного фонду може стати позитивним сигналом. Крім того, аналітики відзначили готовність України до пікових виплат з держборгу в вересні (близько 2 млрд доларів).

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Новини "Сьогодні" писали, що в 2011 році економіка зросла на 5,5%, в 2012-му – на 0,2%, а в 2013-му був нульовий показник. Наступні два роки – в 2014 і 2015 роках – вона падала на 6,6% і 9,8% відповідно. З 2016-го економіка зросла на 2,4%, в 2017-му – на 2,8%, а в 2018-му – на 3,3%.

У 2019 році зростання економіки України, як прогнозує НБУ, складе 3%.

Реклама

У той же час президент Володимир Зеленський планує досягти зростання економіки в Україні на 5-7%. Що про це думають експерти, читайте в нашому матеріалі – Економічне зростання на 7% в рік: експерт оцінив плани Зеленського щодо ВВП.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти