Українці можуть безкоштовно вакцинуватися в приватних клініках – рішення Кабміну

17 жовтня 2018 13:10

При цьому близько 1 млрд грн скерують на додаткову закупівлю препаратів за найменш забезпеченими програмами

Кабінет міністрів України забезпечив пацієнтам можливість безоплатно вакцинуватися відповідно до календаря щеплень в приватних закладах охорони здоров'я первинної ланки, а також у лікарів, що працюють як фізосіби-підприємці.

Відповідний проект постанови про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення, був затверджений на засіданні уряду в середу.

"Раніше закуплені за бюджетні кошти вакцини були доступні тільки для українців, які йшли до комунальних закладів охорони здоров'я первинної ланки. Ми в новій постанові створюємо механізм розподілу і перерозподілу "державних" вакцин серед всіх (форм власності – Ред.) медустанов", - розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в ході засідання уряду 17 жовтня.

Крім того, відповідно до
календаря щеплень, імунобіологічнимипрепаратами,закупленимизабюджетнікошти,будутьтакожзабезпеченіпологові будинкинезалежновідформивласності.

Реклама

Прийнятий проект постанови також вносить зміни до механізму перерозподілу бюджетних коштів, призначених на закупівлю ліків і медвиробів. Як зазначила в.о. міністра, це дозволить вже 2018 року перерозподілити близько 1 млрд грн зекономлених міжнародними організаціями коштів, спрямувавши їх на додаткову закупівлю препаратів за найменш забезпеченими програмами.

"Ми завжди місяцями очікуємо від областей узгодження на зменшення їх потреби. Тепер це відбуватиметься протягом п'яти робочих днів з мовчазної згоди: немає зауважень від областей – ми можемо перенаправляти кошти на найменш забезпечені програми", - зазначила Супрун.

Крім того, згідно із затвердженим документом, лікарські засоби і вироби медпризначення, які закуповуються за кошти бюджету, повинні розподілятися обласними департаментами охорони здоров'я між медичними установами протягом трьох робочих днів
.

Якповідомлялося,в.оміністраохорони здоров'яУкраїниУлянаСупруннасвоїй сторінцівFacebook намагалася пояснити українцям важливість вакцинації на простих прикладах.

В тренді
В Україні підвищили пенсії військовим – кому, коли і скільки почнуть виплачувати
Фото: колаж "Сьогодні"

Раніше чиновник розповіла, що рівень охоплення вакцинацією в Україні викликає у неї тривогу.

Всі подробиці в спецтемі Вакцинація від коронавірусу

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти