Турецька ліра різко впала після спроби держперевороту

16 липня 2016, 13:55

У цих умовах фондовий ринок країни може втратити 20%

Турецька ліра впала майже до восьмирічного мінімуму до американської валюти після розпочатої групою військових спроби держперевороту. У цих умовах фондовий ринок країни може втратити 20%, прогнозують експерти.

Турецька ліра подешевшала на 4,6%, до 3,0157 за долар США під кінець торгової сесії на Нью-Йоркській біржі, впавши майже до восьмирічного мінімуму до американської валюти, після того як група турецьких військових заявила про захоплення влади в країні "з метою відновлення свобод і демократії". Втрати турецького фондового ринку можуть скласти 20%, незалежно від того, чим закінчиться ця криза, сказав Bloomberg Емад Мостак, експерт з ринків, що розвиваються в лондонській консалтингової компанії Ecstrat.

"Навіть якщо спроба перевороту провалиться, це катастрофа для Туреччини, де премія, що відноситься до політичних ризиків, різко підскочить", оскільки Партія справедливості і розвитку Ердогана ліквідує опозицію, зазначає Мостак в аналітичній записці клієнтам Ecstrat.

Розпродажі ліри спровокували зниження інших валют високоприбуткових ринків, що розвиваються під кінець торгової сесії в Нью-Йорку. Південноафриканський ранд втратив 2,4%, мексиканський песо – 1,4%.

"Туреччина – гаряча точка на геополітичній карті світу, – говорить Тімоті Гріском, директор з інвестицій нью-йоркського інвестфонду Solaris Asset Management. - Фінансові ринки моментально реагують на такі новини, намагаючись мінімізувати ризики ". Політична напруженість робить уразливою турецьку економіку, оскільки вона залежить від іноземних інвестицій для компенсації негативного сальдо поточного платіжного балансу. Показник підвищиться до 4,5% від ВВП в цьому році з 4,4% в 2015 році, прогнозують економісти, опитані Bloomberg
.

Реклама

Читайте також: СтрашнанічвТуреччині:60загиблих,вибухи,вогоньвнебіі на землі

Пізноввечерівп'ятницювТуреччинібулазроблена спробадержавногоперевороту.Групавійськовихоголосилапро захопленнявладивкраїні,навулиціАнкариіСтамбулавийшлавійськоватехніка,внебопідняласяавіація.Післявуличнихбоївтурецька владазаявилапро придушенняпутчу.

Читайте також: СпробавійськовогопереворотувТуреччині:якцебуло

В тренді
Долар в Україні підскочив вище за психологічну позначку, євро – до максимуму з початку весни

Заучастьвспробіпереворотузатримано понад1,5тис.турецькихвійськових,п'ятьгенераліві29полковниківвідстороненівідвійськовоїслужби.За данимипрокуратуриТуреччини,вконфліктізагинуло145 осіб.Більшістьзнихбуливійськовііполіцейські.

Реклама

Прем'єр-міністрТуреччиниБіналі Йилдиримзаявив,щовсівідповідальнізаспробувійськовогопереворотувкраїніпонесутьвідповідальністьзасвоїзлочини.

Всі подробиці в спецтемі Попытка военного переворота в Турции

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти