Непрозорий ринок енергоресурсів вимивав гроші з української економіки – американський експерт

2 березня 2016, 12:03

На щорічному Українському енергетичному форумі обговорили ситуацію на ринку і плани на майбутнє

Професор і старший науковий співробітник Інституту державного управління США Алан Райлі вважає, що українська енергетика потребує комплексного реформування.

Реклама

"Неефективний і непрозорий ринок енергоресурсів України вимивав з економіки гроші, впевненість інвесторів і можливості протягом десятиліть. Більше так тривати не повинно. Комплексні реформи в усіх секторах української енергетики дозволять вивільнити потенціал галузі. Деяких законодавчих актів вже прийняті, але вони повинні реально заробити, для того, щоб створити конкурентні умови і стимулювати виробників надавати споживачам більш якісні і дешеві послуги", – заявив він, виступаючи на щорічному Українському енергетичному форумі імені Адама Сміта в Києві.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, зазначив, що Україні необхідна оновлена енергетична стратегія, яка дасть чіткі сигнали інвесторам, державним інститутам і споживачам енергоресурсів.

"2014-2015 рік приніс тектонічні зміни в енергетичну галузь: падіння споживання електроенергії на 20%, системні складнощі з поставками антрацитового вугілля, дефіцит генеруючих потужностей, що змінився профіцитом в кінці року. Все, що відбулося в енергетиці, вимагає серйозного переосмислення того, куди і як ми рухаємося, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – І ми сьогодні говоримо не тільки про реформи, але про державній енергетичній політиці і про енергетичну стратегію, яка має 3 ключові зацікавлені сторони – держава, бізнес і суспільство".

За його словами, в разі створення сприятливого інвестиційного клімату протягом 10 років Україна зможе повністю забезпечити себе газом, збільшивши внутрішній видобуток на 70% до 33,5 млрд куб. метрів.
Масштабних інвестицій вимагає і енергетичний сектор, адже, незважаючи на існуючий зараз профіцит потужностей, вже до 2026 року Україна не зможе забезпечувати свої потреби в електроенергії без введення в експлуатацію нових енергоблоків. За оцінками компанії, їх будівництво необхідно починати не пізніше 2018 року. При цьому важливо переглянути Національний план по скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферу, з тим, щоб інвестувати в потужності, що відповідають сучасним екологічним нормам.

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу
Реклама

Максим Тимченко висловив думку, що в найближчі кілька років для підтримки енергетичного потенціалу країни і збереження десятків тисяч робочих місць у вугледобувній і енергетичній галузі необхідно максимально активно стимулювати експорт електроенергії.

"Системні реформи, рівні, зрозумілі правила гри є не тільки вимогою наших європейських партнерів, вимогою учасників ринку, але і обов'язковою, фундаментальною умовою розвитком енергетичної галузі. А, найголовніше, що ці реформи повинен відчути споживач. Тільки після впровадження ринкових механізмів кожен український споживач зможе побачити ефект від зниження світових цін на енергоресурси в своїх платіжках", – акцентував генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

В ході форуму також відбулася зустріч Максима Тимченка з віце-президентом Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Мароша Шевчович. Єврокомісару був представлений погляд приватного бізнесу на перспективи довгострокового розвитку енергетичної галузі та поточний етап реформ в секторі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти