Експерти назвали ризики покупки житла на первинному ринку

1 листопада 2018, 07:16

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Житло на вторинному ринку коштує набагато дорожче

РинокнерухомостівУкраїніпереживаєне найкращічаси.Попитнаквартиризалишаєтьсядоситьневисоким,азабудовникиговорятьпро те,щонезабаромвдаритьмасовеподорожчання.Правда,недавномирозвінчувалицейміфірозповідали, чому підвищення цін поки що не загрожує ринку нерухомості.

Реклама

До тогож,навітьвКиєвіпрактичнозавмерлипродажівторинногожитла.Стабільноактивністьтримаєтьсятількинаринкуорендиквартир,аот купуватижитлоукраїнціне поспішають,та йсаміпродавціпоступатисявціні непланують,відзначаючи,щонижчевженікуди.

Якмибачимо,уквартирнапервинномуринкуформальнонабагатобільшеплюсів,ніжужитлазісторією.Але,тим неменш,тутєінебезпечніаспекти,якітежвартовраховувати.

Справавтому,щопервинка-цемайжезавждиголістіни.Тобто,припокупціквартиридоведетьсящедовгоробитиремонти,та йвислуховуватисусідськідрилі,якіточно незамовкнутькількароківпоспіль.Такщокупитиквартирувновобудовіівідразужвнеїв'їхатинавряд чивийде,тодіякприпокупціжитланавторинномуринкуцецілкомможливийваріант.Незважаючинате,щовонабудепотребувати оновлення,мінімальнийнабірдляжиттятамвсежбуде.

"Квартиривідзабудовникапередаютьсяпокупцям,найчастіше,встаніголістіни,безвиконанняремонтнихробіт,штукатуреннястіністель,розводкикомунікаційпоквартиріітакдалі,щовимагаєвподальшомудодатковихвитратчасуігрошей",-зазначаєКостянтинОлійник,керівникДепартаментустратегічногоконсалтингукомпаніїUTG.

ГлібШемовнєв,прес-секретаркорпорації"Укрбуд",додає,щозявнихнедоліківпервинки,можнавиділитисаметойфакт,щопершікількароківу всіхквартирахбудутьйтиремонти,ацеішум,івеликийобсягбудівельногосміття,ібезлічбудівельниківзремонтнихбригад,іпідвищене навантаженняналіфти.

Реклама

Правда,головне,щотурбуєукраїнців,припокупціжитланапервинномуринку-цеможливістьобману.На жаль,вУкраїнічимала кількістьзабудовниківзсумнівноюрепутацією,якіпочинаютьбудуватибудинки,алетакіне здаютьїхвексплуатацію.До тогож,негативний впливнадаєінестабільнаекономічнаситуаціявкраїні-девальваціягривні,зростаннякурсувалют,інфляція.

"Придбання квартири від забудовника завжди пов'язане з певними ризиками отримання об'єкта незавершеного будівництва (ймовірність чого значно посилюється з кожними запланованими президентськими, парламентськими виборами і можливою зміною правлячої еліти, форс-мажорними ситуаціями, різкою зміною обмінного курсу і девальвацією національної валюти, високим рівнем інфляції, падінням платоспроможності – що в Україні трапляється досить часто), недотримання заявлених термінів введення в експлуатацію, підключенням до міських комунікацій, виконанням всіх зобов'язань за якістю оздоблювальних робіт, включаючи місця загального користування, в той час як покупка квартири на вторинному ринку завжди передбачає оформлення угоди у нотаріуса і реєстрацію права власності", – пояснює Олійник.

Нагадаємо,ранішеповідомлялосяпро те,щов Україні змінили правила реєстрації власності.

Більшдокладнопропервиннийівториннийринокжитлачитайтевматеріалісайту "Сегодня": Первинне і вторинне житло: які є переваги і недоліки, і що відбувається з цінами

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти