Хто повинен платити податок на нерухомість, якщо вона знаходиться у власності декількох осіб

28 жовтня 2018, 03:00

Оксана Половіна

Якщо квартиру розділити, то податок на нерухомість можна буде не платити

"Кооперативна3-кімнатнаквартирав75кв.мкупуваласявшлюбінатрьох-чоловік,дружина,син,алеособовий рахунок-начоловіка.Доводитьсяплатитиподатокнанерухомість, оскільки житлова площа перевищує60кв.м.Якцьогоуникнути?Аджесиндорослий,займаєокремукімнату,імиживемофактичноякдвісім'ї", — Тетяна, м. Київ.

Реклама

Відповідає Ольга Бондар, адвокат АБ "Ольга Бондар і Партнери":

"Якщонерухомістьперебуваєу спільній частковійвласностікількохосібіподіленавнатурі,сплачуватиподатокнанерухомістьбудекоженвласникзасвоючастку.Якщожнерухомістьзнаходитьсяу спільнійвласностікількохосібі нерозділенавнатурі-сплачуватиподатокбудеодиніз власників,за їхньою згодою",-пояснювавдиректорДепартаментуподатківізборівзфізичнихосіб ДФС ПавлоДроняк.

Як випливає з положень ст. 367 і 372 ЦКУ, майно, що перебуває як у спільній частковій, так і у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками в натурі. Виділення частки із загального майна можливе або на підставі нотаріально посвідченого договору, або на підставі рішення суду. При цьому слід враховувати, що ділити об'єкт нерухомості до нескінченності не можна. Виходячи з діючих нормативно-правових вимог у галузі будівництва (зокрема ДБН В.2.2-15-2005), для того щоб частина квартири могла вважатися квартирою, вона повинна складатися з наступних приміщень: житлова кімната (кімнати) і підсобні приміщення (кухня, санвузол та ін.). Мінімальна площа кімнати для однокімнатної квартири повинна складати 15 кв. м. Крім того, квартира повинна мати самостійний вихід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Необхідновраховувати,щоприрозділіквартиривнатуріучасникамспільної власностінаквартируповиннабутивиділенатавідособленачастинаквартири,якавідповідає розміруїхчасток у правівласності.Наявністьтехнічноїможливостіпроведеннярозділуквартириабовиділеннячасткизправаспільної власностінанеївизначаєтьсянапідставірезультатівекспертизи.

Крім того, об'єктам, що утворилися в результаті поділу (виділення частки в натурі) об'єкта нерухомості, необхідно буде надати поштові адреси. Вони вносяться до реєстру адрес місцевими органами містобудування та архітектури на підставі ряду документів (в різних населених пунктах вони можуть бути різними). Після проведення всіх згаданих дій право власності на розділені об'єкти необхідно зареєструвати в Держреєстрі речових прав на нерухомість. Таким чином, розділ майна або виділення частки з майна в натурі можливі на підставі нотаріально посвідченого договору (рішення суду), укладеного (винесеного) на підставі результатів експертизи про наявність технічної можливості такого розділу. На розділене майно потрібно буде оформити техпаспорт, привласнити поштову адресу і зареєструвати право власності.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти