В Україні зростає кількість людей, яким не вистачає грошей навіть на їжу

13 липня 2015, 08:33

Населення стало помітно біднішим

За період економічної та політичної кризи в Україні відбулися значні зміни в статусно-споживчої структурі суспільства. Про це пише "Капітал".

Реклама

Починаючи з 4 кварталу 2013 року, в Україні домінує тенденція скорочення вищого середнього шару (так званого середнього класу) і класу, найбільш близького до нього (середнього шару).

У той же час приростає частка більш низьких шарів. У середині 2014 року тенденція скорочення середнього класу трохи сповільнилася, проте в кінці 2014 відновилася і на початку поточного року досягла рекордно низького значення за останні 4 роки – 9%, свідчать результати дослідження компанії "TNS в Україні".


Якщо в 4 кварталі 2013 року всього 1% населення не вистачало грошей навіть на їжу, то у 1 кварталі 2015 ця цифра збільшилася до 6%. При цьому в 2 рази скоротилася кількість респондентів, яким вистачає грошей на покупку побутової техніки, але не вистачило б на автомобіль – з 22% до 11%.

14_02

Реклама

Змінилася не тільки фінансова самооцінка українців, а й загальна самооцінка свого становища в суспільстві.

Збільшилася кількість українців, які вважають своє становище в суспільстві низьким (1-3 бали за 10-бальною шкалою, порівняно з 1 кварталом 2014 на 8%), а от респондентів з високим становищем (оцінили на 8-10) в суспільстві стало незначно менше – всього на 1%.

Нагадаємо, незважаючи не сильну девальвацію гривні, в Україні з 2013 року не переглядалися соцстандарти. Індексації зарплат і пенсій, відповідно до держбюджету, не буде раніше грудня 2015 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти