"Укренерго" стало акціонерним товариством

Держпідприємство готується до розміщення акцій і обрання голови правління

Міністерство фінансів затвердило створення приватного акціонерного товариства (ПрАТ) "НЕК "Укренерго". Відповідний указ підписала голова відомства Оксана Маркарова. Раніше "Укренерго" перевели під управління Мінфіну зі сфери управління Міненерговугілля.

Реклама

У Мінфіні зазначають, що найближчим часом буде здійснено випуск акцій ПрАТ. Статутний капітал підприємства становитиме 37,1 млрд грн. Голова правління перетвореної компанії буде обраний на засіданні наглядової ради "Укренерго".

"Результатом створення ПрАТ "Укренерго" стане ефективне впровадження законодавства про ринок електроенергії, а також відділення контролю за виробництвом електроенергії та її передачею, що є однією з умов отримання кредитних коштів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС", – пояснили в прес-службі Мінфіну. 


  • НЕК "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. 

Нагадаємо, наприкінці лютого-2019 Мінфін створив комісію з реорганізації держпідприємства. В майбутньому "Укренерго" пройде сертифікацію відповідно до стандартів загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E для приєднання до неї.

Реклама

У червні 2017 року Україна підписала угоду про умови об'єднання енергосистем України та Молдови з ЕNTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії). У липні 2017 року угода набула чинності після її підписання необхідною кількістю європейських системних операторів. Кінцевий термін виконання заходів каталогу вимог для приєднання ОЕС України до енергосистеми Європи настає в липні 2022-го.

Крім того, з 1 липня в Україні введено новий оптовий ринок електроенергії відповідно до ухваленого 2017 року Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро цього року. 

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти