"Укренерго" стало акціонерним товариством

30 липня 2019, 11:55

Держпідприємство готується до розміщення акцій і обрання голови правління

Реклама

Міністерство фінансів затвердило створення приватного акціонерного товариства (ПрАТ) "НЕК "Укренерго". Відповідний указ підписала голова відомства Оксана Маркарова. Раніше "Укренерго" перевели під управління Мінфіну зі сфери управління Міненерговугілля.

У Мінфіні зазначають, що найближчим часом буде здійснено випуск акцій ПрАТ. Статутний капітал підприємства становитиме 37,1 млрд грн. Голова правління перетвореної компанії буде обраний на засіданні наглядової ради "Укренерго".

"Результатом створення ПрАТ "Укренерго" стане ефективне впровадження законодавства про ринок електроенергії, а також відділення контролю за виробництвом електроенергії та її передачею, що є однією з умов отримання кредитних коштів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС", – пояснили в прес-службі Мінфіну. 


  • НЕК "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. 

Реклама

Нагадаємо, наприкінці лютого-2019 Мінфін створив комісію з реорганізації держпідприємства. В майбутньому "Укренерго" пройде сертифікацію відповідно до стандартів загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E для приєднання до неї.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

У червні 2017 року Україна підписала угоду про умови об'єднання енергосистем України та Молдови з ЕNTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії). У липні 2017 року угода набула чинності після її підписання необхідною кількістю європейських системних операторів. Кінцевий термін виконання заходів каталогу вимог для приєднання ОЕС України до енергосистеми Європи настає в липні 2022-го.

Крім того, з 1 липня в Україні введено новий оптовий ринок електроенергії відповідно до ухваленого 2017 року Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро цього року. 

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти