Стрибки цін в липні: експерти розповіли, що овочі подешевшають на 50%

4 липня 2016, 08:26

Олександр Литвин

А ось м'ясо подорожчає на 5%

В Україні в цьому місяці, як розповіли експерти аграрних ринків, подорожчає борошно, гречка та м'ясна продукція. У той же час можна очікувати різке зниження цін на овочі та фрукти. Сайт "Сегодня.ua" з'ясовував, скільки коштуватимуть продукти в липні.

Реклама

Крупи: без зростання цін, але з "проблемною" гречкою

У липні істотного зростання цін на крупи не буде, прогнозує експерт аграрних ринків УКАБ Віталій Кордиш. "Єдина крупа, по якій зараз можуть виникати побоювання, – гречка", – розповідає експерт.

"Єдина крупа, по якій зараз можуть виникати побоювання, – гречка", – розповідає експерт.

Так, урожай гречки в цьому році склав 128 тисяч тонн (на 24% менше, ніж минулого року). Це найнижчий показник за всю історію незалежності України, розповів "Сегодня.ua" керувати експертної групи УКАБ Ігор Остапчук. Причин для низького врожаю кілька: площі посіву скоротилися на 7%, а врожайність – на 18%.

1141565_01

Реклама

Фото: архів

Наприклад, якщо в минулому році запаси гречки становили 40 тисяч тонн, вже в цьому році вони скоротилися до 6 тисяч. Крім того, за сезон 2014/2015 вдалося зібрати 167 тисяч тонн гречки, а в 2015/2016 – всього 128 тисяч тонн.

Ціни знову впадуть лише через кілька місяців – у серпні-вересні. При цьому, як вважає експерт, гречка у вересні знову може коштувати 25 гривень за кілограм (зараз близько 30 гривень).

Борошно буде дорожчати весь сезон, а соняшникова олія подешевшає для оптовиків

В кінці червня спостерігалося незначне зростання цін на борошно, проте з надходженням на борошномельні підприємства зерна нового врожаю ця тенденція в короткостроковій перспективі призупиниться, вважає Віталій Кордиш.

Реклама

1200282_01

Фото: архів

"Ціни на зернові в нинішньому сезоні на 40% вище торішніх показників, тому варто розраховувати на поступове подорожчання борошна протягом сезону", – вважає експерт.

"Ціни на зернові в нинішньому сезоні на 40% вище торішніх показників, тому варто розраховувати на поступове подорожчання борошна протягом сезону", – вважає експерт.

Овочі та фрукти різко подешевшають

Кінець червня є періодом найвищих цін на ринку овочів, пов'язане це з міжсезонням, пояснюють експерти.

Реклама

Традиційно, в липні відбувається падіння цін на овочі під час масового надходження на ринки продукції нового врожаю. "Найбільше зниження цін очікується в другій половині липня. За підсумками липня зниження цін на овочі може скласти до 50%", – вважає експерт.

У липні ситуація на ринку фруктів буде різноспрямованою, впевнений Віталій Кордиш. Так, ціни на полуницю, черешню та інші ягоди, основний сезон для яких вже закінчується, поступово будуть зростати. У той же час можна розраховувати на зниження цін на яблука, абрикоси.

М'ясо дорожчає, а ціни на молоко "застигли"

Ціни на м'ясо в Україні ростуть, що пов'язано з сезонним збільшенням попиту і собівартості виробництва м'яса, пояснюють експерти аграрних ринків. "Протягом червня ціни на основні категорії м'ясних продуктів виросли на 5-10%. Надалі очікується, що ця тенденція продовжиться. У липні ціни на основні м'ясні продукти в Україні можуть підвищитися ще на 5%", – розповідає Віталій Кордиш.

"Протягом червня ціни на основні категорії м'ясних продуктів виросли на 5-10%. Надалі очікується, що ця тенденція продовжиться. У липні ціни на основні м'ясні продукти в Україні можуть підвищитися ще на 5%", – розповідає Віталій Кордиш.

1200317

Фото: архів

У той же час на ринку молока спостерігається незначне зниження цін через сезонне збільшення виробництва. У червні закупівельні ціни на молоко показали зниження на 1-2% залежно від класу. У той же час таке зниження цін не буде відчутним для споживачів, проте подорожчання молочних продуктів в липні також не очікується.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти