Верховна Рада погодилася взяти в роботу проект бюджету на 2020 рік

20 вересня 2019 11:34

Головний кошторис країни прозвали "бюджетом ефективності", але вона ще зміниться

Верховна Рада України обговорила і прийняла до роботи і подальшого розгляду проект закону про Державний бюджет України на 2020 рік № 2000..

"Проект закону вважається прийнятим Верховною Радою для подальшої роботи", – заявив спікер парламенту Дмитро Разумков.

Реклама

Документ надійшов до парламенту 15 вересня, в крайній допустимий згідно із законом термін. Згідно із законодавством, перше читання має відбутися до 20 жовтня, друге – до 20 листопада, а третє (якщо воно знадобиться) – до 25 листопада. Крайній термін ухвалення бюджету – 1 грудня. Графік розгляду проекту бюджету на 2020 рік враховує ці вимоги закону.

Як заявила під час презентації законопроекту у Верховній Раді міністр фінансів Оксана Маркарова, метою головного фінансового документа країни стало прискорення економічного зростання, а також перехід цього зростання в добробут громадян. Робоча назва кошторису, як зазначила глава Мінфіну, – "бюджет ефективності".

"Цей документ збалансований, реалістичний і передбачає фінансування всіх необхідних витрат", – підкреслила Маркарова.

При цьому, за її словами, проект бюджету-2020 буде змінений до другого читання.

"Це не остаточний варіант бюджету. Ми подаємо його для початку професійної дискусії з Верховною Радою, як того вимагає Бюджетний кодекс", – сказала Маркарова, представляючи документ.

Вона нагадала, що документ заснований на макроекономічному прогнозі, який був зроблений в травні-2019 року. Перегляд цього прогнозу буде можливий між першим і другим читанням, підкреслила Маркарова. При цьому до бюджету не подаються зміни до Податкового кодексу, документ побудований на нинішніх ставках. Якщо Рада схвалить податкові зміни між першим і другим читанням, ці нововведення будуть враховані в кошторисі.

Реклама

Проте одночасно з бюджетом депутатами належить розглянути законопроект № 2144 про зміни до Бюджетного кодексу. Без цього, на думку профільного комітету парламенту, не вдасться правильно розподілити кошти.

Основні показники бюджету-2020

У проекті держбюджету на 2020 рік закладені доходи 1,08 трлн грн (+53,4 млрд грн в порівнянні з попереднім роком), витрати 1,17 трлн грн (+57,9 млрд грн), дефіцит держбюджету – 95,1 млрд грн (+5,1 млрд грн, але у відсотках це менше – 2,09% проти 2,28% рік тому).

/ Фото: Сьогодні

Зростання ВВП, згідно з документом, становитиме 3,3% (було 2,8%), інфляція – 6% (було 8,4%), курс долара – 28,2 грн (було 29,4 грн). Держборг повинен скоротитися з 62% до 54,1% ВВП. А мінзарплата – зрости на 550 грн, до 4723 грн.

Реклама

Також в проекті держбюджету значно зменшена держдопомога на оплату компослуг: з 56 млрд грн до 47,6 млрд грн. Як роз'яснила міністр соцполітики Юлія Соколовська, зниження пов'язане зі зростанням доходів населення і не викличе скорочення одержувачів виплат, просто самі субсидії стануть меншими.

Визначені в бюджеті й пріоритети для сфери охорони здоров'я, на яку хочуть закласти 108 млрд грн. Кабмін планує зосередитися на розвитку екстреної медичної допомоги, створення системи громадського здоров'я та далі працювати над гарантованим пакетом медпослуг.

Читайте також: Проект бюджету-2020: збільшено видатки на медицину і освіту

Крім того, 74,4 млрд гривень фінансування передбачено для Дорожнього фонду. При цьому, якщо буде збиратися більше акцизів, ця сума ще може зрости, запевнила Маркарова.

Раніше новини "Сьогодні" разом з експертами вже розбиралися, що не так в проекті нового держбюджету, і як можна виправити документ.

Всі подробиці в спецтемі Бюджет-2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти