Питання до курсу долара: експерти пояснили, як може змінитися проект бюджету-2020

20 вересня 2019 9:49

Уряд планує нову програму МВФ, а цілі щодо інфляції здаються фахівцями нереалістичними

До другого читання, наміченого на листопад, держбюджету України на 2020 рік може серйозно змінитися. Про це заявив прем'єр Олексій Гончарук, і з ним згодні фінансові аналітики. Головне питання у експертів – до курсу долара та інфляції.

"Оскільки терміни підготовки були дуже стислі, а Кабмін хоче в листопаді-грудні затвердити з МВФ нову програму і вже в січні отримати перший транш за нею, уряд вирішив просто побудувати бюджет на тих показниках, що вже схвалені МВФ. Звичайно, на тлі нинішнього курсу 24,6-24,8 грн/дол очікувати, що він підскочить до 28,2 грн/дол, тобто девальвація буде цілих 14%, і при цьому інфляція знизиться до 6%, не виглядає логічним. А якщо переглядати курс – це потягне за собою перегляд багатьох параметрів дохідної та розрахункової частини", – підкреслює економіст Іван Нікітченко.

Реклама

Тому експерт не очікує великих змін. За його словами, більш ймовірний сценарій, що бюджет затвердять як є, а відкоригують уже за підсумками 1-го кварталу 2020 р коли буде зрозуміло, як почнуть працювати нові закони, як прийняті, так і ті, що мають бути ухвалені.

Читайте також: Держкошторис нової влади: борги і долар по 28 грн

До слова, з оцінкою інфляції в кошторисі не згоден і президент Украналітцентру Олександр Охріменко. Правда, на його думку, "бюджетний" курс долара можуть завищити ще сильніше, а кошторис в цілому ризикує серйозно змінитися.

"Зростання цін на 6% за рік - нереальний насамперед через зростання обсягів роздрібної торгівлі, яке викликане підвищенням зарплат і зміцненням гривні, тому інфляція буде за підсумками двозначною, але її навряд чи переглянуть, – вважає Охріменко. – А ось витрати збільшать відсотків на 10, перш за все на дотації Пенсфонду в зв'язку з плановою індексацією пенсій в майбутньому році. Тому навряд чи варто очікувати зниження планового курсу долара, навпаки, його можуть підвищити до 29,4 грн/дол, щоб збільшити доходи скарбниці від зростання акцизів, які стягуються у валюті. Розмір мінімальної зарплати залишать, це допоможе частково вибілити заробітки в конвертах і збільшить доходи Пенсфонду".

Читайте детальніше на сайті "Сьогодні":
Що не так в проекті нового держбюджету: експерти проаналізували проект і зміни до нього

Реклама

Нагадаємо, в проекті держбюджету на 2020 рік закладені доходи 1,08 трлн грн (+53,4 млрд грн в порівнянні з попереднім роком), витрати 1,17 трлн грн (+57,9 млрд грн), дефіцит держбюджету – 95,1 млрд грн (+5,1 млрд грн, але у відсотках це менше – 2,09% проти 2,28% рік тому), мінзарплата – 4723 грн (+550 грн), зростання ВВП – 3,3% (було 2, 8%), інфляція – 6% (було 8,4%), курс долара = 28,2 грн (було 29,4 грн). Держборг повинен скоротитися з 62% до 54,1% ВВП.

Всі подробиці в спецтемі Бюджет-2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти