Чому резерви України зросли більш ніж на мільярд доларів: названі чинники

5 липня 2019 18:55

Міжнародні запаси України збільшилися більш ніж на 6%

Національний банк України (НБУ) назвав чинники, які протягом червня визначали динаміку міжнародних (золотовалютних) резервів, що зросли станом на 1 липня на 1,2 млрд доларів – до 20,64 млрд доларів (+6,4%).

Реклама

За даними прес-служби регулятора, перший фактор – операції уряду з управління державним боргом. У червні надходження від розміщення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики становили 1,61 млрд доларів, у тому числі від розміщення єврооблігацій – 1 млрд євро, від ОВДП – 325,8 млн доларів і 148 млн євро.

"Частина цих надходжень була спрямована на обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Загальна сума таких виплат становила 952,4 млн доларів... Платежі уряду і Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду становили 157,5 млн доларів", - йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, другий фактор росту резервів – сприятлива ситуація на валютному ринку. Вона склалася в результаті збереження позитивної цінової кон'юнктури для українського експорту, помірних обсягів імпорту і припливу іноземного капіталу в державні цінні папери, номіновані в гривні.

"Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку поповнити міжнародні резерви за рахунокінтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 322,3 млн доларів... інтервенції з продажу валюти Національний банк протягом місяця не проводив", – додали в регуляторі.

Реклама

Третім фактором, як вважає НБУ, стала переоцінка фінансових інструментів – зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют. Минулого місяця їх вартість збільшилася на 254,6 млн доларів в еквіваленті.

Не пропусти!
Перемогти Німеччину французам допоміг антирекорд: постарався Хуммельс
Хуммельс забиває гол у свої ворота

Новини "Сьогодні" повідомляли, що Нацбанк покращив прогноз щодо міжнародних резервів України. Регулятор очікує, що до кінця 2019 року резерви зростуть до 21,2 млрд доларів, до кінця 2020 року – до 21,9 млрд доларів, а до кінця 2021 року становитимуть 21,8 млрд доларів.

У прогнозі НБУ враховані також пікові виплати за держборгом, що припадають на ці роки. В уряді і Національному банку України вважають, що впоратися з ними країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Тільки з початку 2019 року Україна позичила 182 млрд грн.

Новости "Сегодня" сообщали, что Нацбанк улучшил прогноз по международным резервам Украины. Регулятор ожидает, что к концу 2019 года резервы вырастут до 21,2 млрд долларов, к концу 2020 года – до 21,9 млрд долларов, а к концу 2021 года составят 21,8 млрд долларов. 

Реклама

В прогнозе НБУ учтены также пиковые выплаты по госдолгу, приходящиеся на эти годы. В правительстве и Национальном банке Украины считают, что справиться с ними стране помогут новые – более дешевые – кредиты. Только с начала 2019 года Украина одолжила 182 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти