Як акціонеру домогтися того, щоб йому почали виплачувати дивіденди

19 лютого 2016, 07:30

Звертаємося до Національної комісії з цінних паперів

"Я вже 20 років є міноритарним акціонером великого банку. Дивідендів банк жодного разу мені не виплачував: їх, за рішенням зборів акціонерів, видають тільки власникам привілейованих акцій. Роз'ясніть мені, будь ласка, мої основні права як міноритарного акціонера – зокрема мене цікавить, чи можу я добитися, щоб при наявності прибутку виплачували дивіденди всім власникам акцій?" - Сергій Д., м. Київ.

Реклама

Відповідає Кирило Бобровний, провідний фахівець "УкрЮрЦентра":

"Відповідно до ст. 30 ЗУ "Про акціонерні товариства" (далі – Закон), у разі відсутності або недостатності чистого прибутку звітного року та / або нерозподіленого прибутку минулих років виплата дивідендів за привілейованими акціями здійснюється за рахунок резервного капіталу товариства або спеціального фонду для виплати дивідендів за привілейованими акціями. Розмір дивідендів за привілейованими акціями всіх класів визначається у статуті акціонерного товариства. Також ст. 31 Закону говорить, що Акціонерне товариство не має права здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо поточні дивіденди за привілейованими акціями не виплачено повністю. Тобто цілком можлива ситуація, при якій прибуток банку за рік розподіляється тільки між привілейованими акціонерами, а на міноритарників просто "не вистачає" грошей. Або ж рада директорів ухвалила рішення за рахунок чистого прибутку фінансувати всі рентабельні проекти компанії, а решту коштів направляти (або не направляти) на виплати дивідендів.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Загальновизнаного прозорого механізму визначення, накопичення і розподілу дивідендів не вироблено. Крім того, щоб отримати дивіденди по простих акціях, потрібно пройти кілька етапів: спочатку звернутися в Національну комісію з цінних паперів із заявою про відкриття спецрахунку, потім відкрити такий спецрахунок, а вже після цього у вас буде можливість отримувати дивіденди".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти