В Україні знизилася частка проблемних кредитів – НБУ

29 грудня 2017, 12:40

При цьому зросла частка проблемних активів банківської системи України

Частка проблемних кредитів в банківській системі України станом на 1 грудня 2017 року становила 54,9%, що на 0,86 відсоткового пункту (в.п.) менше, ніж місяцем раніше. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

За даними регулятора, при цьому загальний обсяг кредитного портфеля за листопад зріс на 0,2%, до 1,058 трлн грн.

При цьому, як зазначили в НБУ, співвідношення неробочих кредитів до кредитного портфелю державних банків за місяць скоротилося на 0,36 в.п. – до 70,18%, іноземних банківських груп – на 1,88 в.п., до 43,42%, банків з приватним капіталом – на 0,35 в.п., до 24,21%, неплатоспроможних банків – на 0,22 в.п., до 58,44%.

Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов'язань станом на 1 грудня становила 29,24%, що на 0,22 в.п. більше, ніж місяцем раніше. При цьому загальний обсяг таких активів за листопад скоротився на 2,16%, до 2,104 трлн грн.

Згідно з новими правилами, НБУ вважає неробочими кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 днів для банків) або за якими погашення боргу є малоймовірним без стягнення забезпечення.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати
Реклама

Нагадаємо,якість кредитів в Україні встановила світовий антирекорд – частка непрацюючих кредитів в українській банківській системі є рекордною за всю історію світових спостережень в цій сфері.

Водночас українські банкіри заговорили про зниження ставок за кредитами. Сегмент споживчого кредитування є драйвером відновлення обсягів роздрібного кредитування. При цьому найбільшими темпами зростають короткострокові кредити до року: їх зростання за рік становило 27%, а обсяг перевищив 44 млрд грн.

Як повідомлялося, банки України працюють з прибутком – платоспроможні фінустанови за підсумками січня-жовтня 2017 року одержали 2,154 млрд грн чистого прибутку. При цьому за підсумками першого півріччя 2017 року банківська система демонструвала збиткову діяльність. Так, на 1 липня чисті збитки становили 1,85 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти