Зростання цін, девальвація і "друкарський верстат": Нацбанк розвіяв міфи про банкноту 1000 гривень

Введення такого номіналу викликано низкою економічних чинників, запевнили в НБУ

Введення нової банкноти 1000 гривень не вплине на інфляцію, а також на кількість грошей в економіці України. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ) на офіційній сторінці регулятора в Facebook.

У Нацбанку зазначили, що хочуть розвінчати найпопулярніші міфи про збільшення максимального номіналу національної валюти.

Міф 1. Поява банкноти 1000 гривень спровокує зростання цін, інфляцію

"Не варто плутати причини і наслідки. Введення банкноти вищого номіналу є наслідком економічних тенденцій попередніх років. Цього разу – більш ніж десятиліття, адже востаннє банкнота найвищого номіналу (500 грн) вводилася 13 років тому. Відтоді доходи населення істотно зросли (скажімо, середньомісячна зарплата зросла майже вдесятеро, за даними Держстату). Відповідне зростання попиту зумовило і підвищення цін (хоча після піків 2015 завдяки монетарній політиці НБУ інфляція тримається до однозначному рівні і направляється до нашої мети 5%)", – пояснили в НБУ.

Регулятор уточнює, що такі зміни позначилися на купівельній спроможності гривні. А тому і виникла потреба в банкноті найвищого номіналу, ніж 500 гривень – щоб населенню було легше проводити готівкові розрахунки.

"Тому поява банкнот 1000 грн насамперед спростить здійснення розрахунків для населення", – резюмували в Нацбанку.

Читайте також:

Реклама

Міф 2. Ведення банкноти 1000 гривень в оборот = емісія гривні

Емісія гривні здійснюється вже тільки в безготівковій формі. Емітувати гривню НБУ може тільки купуючи валюту при здійсненні валютних інтервенцій на міжбанківському ринку, надаючи кредити рефінансування або купуючи цінні папери.

"Випуск нової банкноти в готівковий обіг не означає збільшення кількості грошей в економіці. Зміниться лише структура готівки в обігу. Зокрема, банкноти номіналом 1000 гривень замінять в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. А обсяг готівки в обігу визначається попитом економіки, тобто тим, скільки грошей потрібно бізнесу, населенню, банкам для належного функціонування", – зазначили в Нацбанку.

Читайте також:

Міф 3. Поява банкноти 1000 гривень спровокує девальвацію гривні

"Обмінний курс гривні визначається не номінальним рядом банкнот і монет, а пропозицією іноземної валюти і попитом на неї на валютному ринку. Паралелі між девальвацією гривні і появою нового високого номіналу гривні безпідставні", – підкреслили в НБУ.

Як повідомлялося, нова 1000-гривнева банкнота ввійде в обіг з 25 жовтня 2019 року. При цьому вже з 1 жовтня припиняють обіг монети номіналом 1, 2, 5 копійок. Поступово виведуть з обігу і монету номіналом 25 копійок – потреба в ній зникне при відсутності 5 копійок.

Після введення в обіг банкноти в 1000 гривень, а також вилучення з обігу монет 1, 2, 5 і 25 копійок номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 позицій.

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти