Ефір, тріол, лайткоін, деш: конкуренти біткоіна набирають популярність

Скільки криптовалют вже створено і навіщо, які найпопулярніші і перспективні – секретами діляться експерти

Інтерес до криптовалют і кількість грошей, які люди витрачають на ці невловимі (до пори до часу) гроші, ростуть. Якщо на початку 2016 року доларовий еквівалент використовуваних одиниць криптовалют оцінювався в 7 млрд доларів в світовому масштабі, то на початку 2017 го – вже майже в 733 мільярдів (обсяг їх капіталізації).

Стрімко зростає і кількість самих криптовалют. Якщо в перші два роки після своєї появи біткоін безроздільно царював на ринку криптовалюта, то вже в 2011-му у нього з'явилися послідовники, зокрема лайткоін (Litecoin) і неймкоін (Namecoin). Ці нові "віртуальні гроші", альтернативи біткоіни, отримали загальну назву альткоіни. До березня 2015 го було створено вже понад дві тисячі криптовалют. Правда, багато хто з них так і не набули поширення, і в підсумку вважаються "мертвими", тобто їх вартість дорівнює нулю.

У 2017 році альткоіни стали рости, як гриби після дощу. За даними аналітиків цього ринку, тільки за останні півроку було створено близько 500 нових видів криптовалют. І на сьогоднішній день "живими" вважаються близько півтори тисячі конкурентів біткоіна. Принаймні кріптовалютні біржі відстежують їх курс і роблять прогнози на перспективу
.

Реклама

image-3046593_1280

Фото: pixabay.com. Графічні позначення різних криптовалют

Криптовалюта за інтересами

Багато криптовалют , здається , і не претендують на загальну популярність . Принаймні їх розробники анонсували свої продукти , скоріше, як віртуальний платіжний засіб якогось " клубу за інтересами " .

Так , криптовалюта PACcoin ( офіційна абревіатура PAC ) була створена для пацифістів ( сьогодні первинне значення втрачено ) . Trumpcoin ( TRUMP ) прийшла до президентських виборів в США як засіб фінансування президентської виборчої кампанії Трампа , претендуючи , втім , на статус платіжного засобу та інших виборчих кампаній . PotCoin ( POT ) і CannabisCoin ( CANN ) криптовалюта для покупки марихуани і товарів , що містять канабіс , в країнах , де такі продукти легалізовані . І таких прикладів " клубних " криптовалют досить багато .

Реклама
Деякі криптовалюти створювалися винятково для обслуговування національних інтересів , хоча і не мають статусу " офіційних " криптовалют країни . Як , наприклад , венесуельська Petro , білоруська Taler . Українські розробники також збагатили світ криптовалютами Кarbowanec ( KRB ) , Tix24Coin , Golos і іншими .

Але більшість альткоінів все ж створюються як спроби вдосконалити або змінити деякі нюанси роботи біткоіну і інших своїх попередників .

Найпопулярніші

Якщо судити за обсягом капіталізації , за станом на 9 лютого 2018 року перша п'ятірка альткоінів виглядала так :

ефір, чи етеріум (Ethereum, ETH)

Ріплі (Ripple, XRP)

біткоіни-кеш (Bitcoin Cash, BCH)

Кардано (Cardano, ADA)

лайткоін (Litecoin, LTC).

Втім, за словами експертів, рейтинг постійно змінюється. Однак перші позиції зазвичай займають альткоіни з першої двадцятки. Але ще нікому з них не вдалося потіснити з першого рядка рейтингу біткоін.

У числі найбільш перспективних або активних криптовалют експерти назвали ефір і рип, а також деш (Dash, DASH) і нео (NEO), які не увійшли в цю п'ятірку.

У кожного з цих альткоінів свої особливості та переваги. Вони змагаються з біткоіном в рівні анонімності, ступеню захищеності, швидкості транзакцій, а також розрізняються в області застосування.

Так, у деш набагато вищий рівень анонімності, в порівнянні з біткоіном, відзначають фахівці. Лайткоін і деш – лідери за швидкістю транзакцій
.

"Например, если переводить биткоины с одного крипто-кошелька на другой, можно ждать и 5, и 10 минут, пока обрабатывается транзакция. А тот же лайткоин осуществляют это мгновенно. Лайткоин и эфир очень удобны в плане "привязки" биткоин-кошелька к банковской карточке. А дэш гораздо более защищенный и анонимный", – делится опытом Николай Малуха, коммуникационный менеджер Центра социально-экономических исследований "CASE Украина".

Чи довго біткоін буде залишатися в лідерах

"Каждая криптовалюта имеет какие-то свои приоритеты, какие-то улучшения. Но все они вышли из биткоина. Есть технология, которая уже придумана, и невозможно создать ее заново", – объясняет Сергей Титарчук, финансовый консультант из международной компании OVB.

Він упевнений , що потіснити біткоін з лідерських позицій в рейтингу не вдасться нікому . Зокрема , тому , що багато популярних валют не успадковують один з основних принципів біткоіна – децентралізованість .

"Если о биткоине говорят, что это децентрализованная валюта и что это качество в криптовалютах самое главное, то этериум, например, или рипл – централизованные. Они позволяют использовать технологии биткоина, но за ними стоит один-единственный человек. То есть кому-то это принадлежит, и кто-то на этом зарабатывает", – объясняет разницу финансовый консультант из международной компании OVB Сергей Титарчук.

А ось маркетолог біткоін – агентства KUNA Вадим Попов вважає , що етеріум , або ефір , згодом цілком може скласти повноцінну конкуренцію біткоіну і , можливо , навіть потіснити його з лідерської позиції .

"Какое-то время лидерство биткоина, наверное, продлится. Но постепенно оно может уменьшаться. В первой двадцатке криптовалют есть достаточно солидные конкуренты. Тот же этериум, который, в принципе, способен со временем перетянуть одеяло на себя и стать "криптовалютой №1. Он построен немного на других принципах и создан немного для других целей. Это совершенно новая парадигма, такая децентрализованная вычислительная сеть. Причем сами разработчики говорят, что этериум еще не работает в полной мере так, как должен. И до сих пор они вносят много изменений. Этериум создавался как платформа для создания токенов (своего рода крипто-акций, или виртуальных ценных бумаг, – Ред.). Рынок очень позитивно к этому относится, и это, в частности, порождает большой спрос на этериум. Он очень востребован сегодня и даже, возможно, слегка переоценен", – говорит Вадим Попов.

Схожу оцінку ефіру дає і Микола Малуха :

"Эфир – это практически вторая криптовалюта после биткоина, которая, скажем так, спорит с ним за первенство".

Коли курс альткоінів росте і коли падає

Якщо подивитися на графік руху курсів альткоінів , видно , що багато хто з них дуже схожі на графік біткоіна . Принаймні надзвичайне зростання у другій половині 2017 року і таке ж стрімке падіння перед Новим роком у всіх криптовалют відбувалися практично одночасно .

__01

"Действительно, рынок очень часто просто следует за биткоином. Биткоин – это такой индикатор для всех остальных, он все-таки имеет около 30% от общей капитализации криптовалют, поэтому сильно влияет на всех остальных. Но эта привязка не такая уж плотная. Например, биткоин начал падать в конце декабря, а этериум в это время продолжал расти. А упал уже только в начале января, потому что тогда уже падал весь рынок", – говорит Вадим Попов.

Сергій Титарчук виводить таку закономірність залежності курсів альткоінов від біткоіну :

"Когда биткоин растет – другие криптовалты падают. Когда биткоин падает – другие криптовалюты тоже падают. А вот когда биткоин стабильный, есть только колебания из стороны в сторону – другие криптовалюты растут. Это закономерность, и она будет сохраняться и в будущем. Потому что биткоин задает направление. Если с ним будет все хорошо, и остальными тоже будет хорошо", – говорит финансовый консультант.

В майбутньому криптовалют експерти не сумніваються

Про повний крах або зникнення криптовалют експерти вже не говорять . Якими б не були рішення урядів різних країн і графіки курсів криптовалют .

"Людям надо понять, что на сегодняшний момент уже есть технология, которая растет, развивается. И либо поддерживать, либо не поддерживать ее. Но эта технология уже никуда не исчезнет. Даже если завтра выключится весь свет, и то она не исчезнет, потому что все сохранено в данных. И стоит опять запустить электроэнергию, все снова заработает. Потому что технология никуда не пропадает. Она существует сама по себе, и без нее мы уже жить не можем, потому что она внедрена", – уверен Сергей Титарчук.

Що стосується майбутнього різних криптовалют , він попереджає : " Є тисячі різних криптовалют , які являють собою всього лише заробіток грошей . Тому потрібно бути максимально уважним " .

Вадим Попов також вважає , що ринок з часом відсіє тільки " сміття " , як робив це і раніше .

"Я думаю, 90% криптовалют со временем просто превратятся в труху. Или они уже сейчас ею являются. А выживут максимум 10% проектов, которые будут реально востребованы и будут приносить какую-то пользу. Что это за проекты –сегодня нельзя сказать со 100%-ной уверенностью. Это не обязательно те проекты, которые сейчас входят в первую двадцатку или пятидесятку", – предполагает эксперт.

Микола Малуха вважає , що популярність блокчейн – технологій в Україні з часом буде тільки зростати .

"В одном из докладов на форуме в Давосе прозвучала информация, что Украина входит в ТОП-10 стран – лидеров по блокчейн-инновациям. Я считаю, одна из причин – состояние нашей экономики. Низкий уровень доходов и недоверие к банковской системе приводят к тому, что люди рассматривают рынок криптовалют и блокчейн-проектов как альтернативу традиционным способам хоть как-то сохранить и даже преумножить свои сбережения. Купить квартиру может далеко не каждый, а вложить пару сотен долларов в покупку валюты – такая возможность есть у многих. Потому что купить криптовалюту сейчас можно даже на тысячу гривен. И это даст больше дохода, чем депозит в банке", – говорит Николай Малуха.

Нагадаємо, днями сайт "Сегодня" підготував матеріал про перспективи курсу біткоіна.

Реклама
Як повідомлялося , Національний банк України ( НБУ ) розраховує , що статус криптовалют, в тому числі Bitcoin, буде якнайшвидше врегульовано на законодавчому рівні.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
27,89
51,50
49,38
50,05
26,74
53,09
51,09
51,20
27,10
53,12
51,35
51,51
26,98
53,68
52,29
53,68
28,29
56,99
54,99
54,99
28,60
56,99
54,99
54,99
28,64
57,88
54,39
54,49
27,65
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,83
49,05
26,74
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51027.69

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2947.32

Litecoin (LTC)

69.43

Ripple (XRP)

0.54

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти