В Офісі президента анонсували законопроект про зниження ціни на е/е для підприємств

6 серпня 2019 18:30

За словами Андрія Геруса, зараз йде розробка механізмів

Через два тижні буде підготовлений проект рішення про зменшення ціни на електроенергію для підприємств. Про це заявив представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

Реклама

За його словами, зараз розробляються механізми щодо зниження ціни на електроенергію для підприємств мінімум на 10%.

"Ми зараз розробляємо механізми, йде спілкування з регулятором і Міністерством енергетики, щоб прийняти будь-яке рішення, щоб відбулося зниження мінімум на 10% ціни електроенергії для підприємств, в тому числі для водоканалів з поточного рівня, з рівня на початок серпня. Подивимося, через тиждень-два, можливо, буде проект рішення, як можна далі цю ситуацію виправляти", – заявив представник президента в Кабміні.

На думку експертів, зменшити вартість електроенергії для промислових споживачів дозволить зниження тарифу на послуги держпідприємства "Укренерго". Для цього необхідно переглянути енергобаланс в частині приведення до реального обсягу електроенергії, виробленої з альтернативних джерел енергії.

В тренді
Карта. Де в Україні платять найвищі та найнижчі зарплати
Зарплати в червні виросли

"Уже були дискусії з приводу того, чи варто змінювати прогнозний баланс виробництва електроенергії, в тому числі оптимізуючи, і в меншу сторону, виробництво сонячної енергії в цьому році. Тому що, виходячи з, як багато хто вважає, завищеного прогнозу вироблення сонячною енергетикою виникає зобов'язання "Укренерго" платити, і відповідно, з'явився ось цей тариф 54 копійки. Але готовність сонячних станцій за датами введення в поточному році, і в цьому році взагалі – це все визначає обсяг електроенергії, що продається за спеціальними фіксованими цінами. І він, швидше за все, буде нижчим, і значно. Тобто, ось тут існує певний резерв. Потрібно робити розрахунки, які не прогнозування, а саме будувати модель, робити розрахунки і знижувати тариф "Укренерго", – заявляв позаштатний радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех.

Реклама

Нагадаємо, нова модель ринку електроенергії запрацювала в Україні з 1 липня 2019 року. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка спрямована на стимулювання конкуренції. Реформа проведена відповідно до зобов'язань України перед Європейським Енергоспівтовариством (імплементація положень Третього енергопакету ЄС). Реформа ринку електроенергії – одна з умов надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС на суму 500 млн євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти