У Євразійському союзі стало на одну країну більше

12 серпня 2015, 09:35

Киргизстан остаточно увійшов в економічне об'єднання

З сьогоднішнього дня, 12 серпня, Киргизстан став повноправним членом Євразійського економічного союзу (ЄАЕС).

Реклама

З цього дня знімаються митні пости на казахстансько-киргизькому кордоні, а в самій країні починають застосовуватися митні ставки єдиного митного тарифу (ЄМТ) ЄАЕС, говориться в повідомленні Євразійської економічної комісії (ЄЕК, наднаціональний орган регулювання союзу).

При вступі до ЄАЕС Киргизстан зберіг перелік товарів, щодо яких протягом перехідного періоду будуть застосовуватися ставки ввізних мит, що діяли раніше. Список складається з 163 товарних позицій і включає товари 25 товарних груп (з 97 наявних).

У тому числі, йдеться про товари для промислового виробництва: матеріали для підприємств машинобудування, вибухові речовини, вироби з пластмаси, фарбувальні речовини для харчової промисловості, теплові насоси, Гнучкі преси та інше обладнання і верстати (всього 57 товарних позицій).

Крім того, виключення зроблені для товарів сільськогосподарського виробництва – насіннєвого фонду, кормів для риб, гербіцидів, ветеринарних вакцин, борін, прес-підбирачів, сільгоспобладнання для кормів і машин для збирання буряка, холодильного обладнання, теплиць (34 товарних позицій).

Реклама

Також перехідний період стосується транспорту – автотранспортних засобів, включаючи трактори, комбайни (35 товарних позицій) і товарів охорони здоров'я – вакцин, ліків (37 товарних позицій).

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

По ряду товарних позицій розмір імпортних мит для Киргизстану не збільшиться. По окремих позиціях знизиться.

Як повідомлялося, 23 грудня 2014 Киргизстан підписав договір про приєднання до ЄАЕС, а травні поточного року були підписані додаткові протоколи до договору. До справжнього моменту парламенти держав ЄАЕС ратифікували документи, а їх президенти підписали відповідні закони.

Таким чином, тепер в ЄАЕС входять п'ять держав: Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія та Киргизстан.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти