Рада призначила Якова Смолія новим головою НБУ

15 березня 2018, 14:40

Голова Нацбанку навчався на математика і є доларовим мільйонером

Верховна Рада після звільнення Валерії Гонтаревої призначила головою Національного банку України (НБУ) Якова Смолія. "За" проголосували 247 депутатів.

"Рівень освіти [Якова Смолія] однозначно дозволяє здійснювати управління НБУ. Смолій отримав повну вищу освіту у Львівському університеті ім. Франка, має науковий ступінь у сфері економіки. Яків Васильович працює в банківській системі України з часів її формування – понад 25 років. Він працював в системі Нацбанку і в приватних банківських установах. За час роботи зарекомендував себе як провідний фахівець, який користується високим авторитетом у банківській сфері, в бізнес-колах і в асоціації підприємців... Таким чином, запропонований главою держави кандидат повністю відповідає вимогам, встановленим законом України про Нацбанк... Президент України звертається до парламенту з проханням підтримати запропоновану ним кандидатуру на посаду голови НБУ", – заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко перед голосуванням.

Реклама

Профільний комітет підтвердив, що кандидатура Смолія відповідає вимогам закону. Призначення Смолія також схвалили представники банківського сектора.

Сам Смолій пообіцяв продовжити політику Нацбанку і працювати над співпрацею з міжнародними партнерами України.

"Я дякую президентові, уряду, парламентському корпусу, Раді Нацбанку, банківському співтовариству за підтримку наших реформ. Збереження і поглиблення відносин з нашими міжнародними партнерами також дуже важливо. МВФ, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку, ЄС, уряди, центральні банки Європи і світу підтверджують прогрес реформ у фінансовому секторі. Ми вдячні їм за підтримку, без якої цей прогрес був би неможливий... Мій безперечний пріоритет – продовжити розвиток сучасної стабільної і прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку. Для реалізації цієї амбітної мети маю чітке бачення і план... По-перше, нам потрібно якомога швидше відновити кредитування реального сектора економіки", – розповів Смолій.

В середині січня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України і призначення на цю посаду Якова Смолія.

Гонтарева фактично не працює в НБУ з травня 2017 року, однак формально не була звільнена – парламент довго чекав подання від президента. Смолій весь цей час виконував обов'язки голови Нацбанку.

Хто такий Яків Смолій

Реклама

Уродженець Тернопільщини, вищу освіту Яків Смолій отримав в Львівському державному університеті імені Івана Франка за спеціальністю "прикладна математика".

Під час навчання в 1981-1983 Смолій працював лаборантом науково-дослідного сектора в своєму ж університеті. Чотири роки працював інженером-програмістом, математиком, молодшим науковим співробітником Тернопільського фінансово-економічного інституту та ще п'ять років був на посаді начальника бюро заводу "Оріон".

Вперше до Нацбанку Смолій потрапив з початком незалежності України. Три роки працював провідним інженером, начальником комп'ютерного відділу і заступником начальника Тернопільського обласного управління Національного банку України. Пізніше обіймав посаду начальника управління автоматизації і заступника голови правління Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль". З 2006 по 2014 рік Смолій займав посаду директора з питань банківського бізнесу суспільства "Престиж-груп".

Судячи з декларації, Смолій – доларовий мільйонер. Тільки на рахунках в Укрексімбанку у нього більш як 3,9 млн доларів.

Посаду заступника голови НБУ Смолій отримав, повернувшись до Нацбанку у квітні 2014 року за кілька місяців до призначення Валерії Гонтаревої, а в жовтні 2016 року Смолія призначили першим заступником. З травня 2017 року Смолій став виконуючим обов'язки голови НБУ і залишався ним до 15 березня 2018 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти