Місію виконано: Гонтарева відзвітувала у Верховній Раді

15 березня 2018, 13:26

Ксенія Капустинська , Борис Васильківський

За словами Гонтаревої, в результаті її роботи в НБУ українські банки здорові, а курс нацвалюти – вільний

Валерія Гонтарева, яка раніше очолювала Національний банк України (НБУ) і досі формально не була звільнена, виступила зі звітом у Верховній Раді. Звіт необхідний в рамках процедури звільнення голови НБУ.

"Я прийшла до НБУ для проведення реформ. Тому, коли всі реформи були зроблені, я порахувала свою місію виконаної і подала президенту заяву про відставку", – заявила Гонтарева, нагадавши, що не працює в НБУ з травня 2017 року.

Реклама

Як підкреслила Гонтарева, "вперше в історії нашої держави відставка голови НБУ не є політичним рішенням".

За її словами, на посаді голови НБУ їй вдалося очистити банківську систему і посилити її стійкість.

"Після очищення на ринку працює 82 банки, які поступово відновлюють кредитування економіки", – розповіла Гонтарева.

Вона також зазначила, що наразі у банків з'явилися ресурси до кредитування.

"Банківська система України на 100% прозора, докапіталізована і цілком ліквідна", – підкреслила Гонтарева

Разом з тим, в контексті націоналізації ПриватБанку в грудні 2016 року вона зазначила, що банкрутство банку не звільняє його власників від боргів.

"Повне очищення банківської системи було б неможливо без вирішення проблеми ПриватБанку", – додала Гонтарева.

Реклама

Крім того, під час її керівництва також змінилася і монетарна політика регулятора – з таргетування курсу НБУ перейшов на таргетування інфляції.

"Іншої альтернативи для нашої країни не існує. Світовий досвід свідчить, що цей режим найефективніший для утримання низької і стабільної інфляції", – підкреслила Гонтарева.

Вона також зазначила, що бажання політиків "утримувати курс за всяку ціну" було якорем, який утримував українську економіку.

"За роки моєї каденції ми відновили макрофінансову стабільність в державі. Для цього ми прийняли нелегке, але давно назріле рішення перейти до гнучкого курсоутворення", – нагадала Гонтарева.

Вона також висловилася на підтримку розробленого "закону про валюту", зазначивши при цьому, що "це – завдання, яке НБУ не може реалізувати без інших інституцій".

Гонтарева закликала посилити податкове регулювання та не давати капіталу витікати з України. Тоді, за її словами, можна буде відмовитися від валютного регулювання, тобто обмежень на валютному ринку.

Нагадаємо, в середині січня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України і призначення на цю посаду Якова Смолія. Гонтарева фактично не працює в НБУ з весни 2017 року, однак формально так і не була звільнена – парламент довго чекав подання від президента.

Реклама

Згідно з процедурою, звільнення голови НБУ можливе тільки після його звіту перед парламентом. Гонтарева ще влітку заявляла, що готова надати звіт в будь-який момент.

5 лютого комітет Верховної Ради України з фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту звільнити голову НБУ Валерію Гонтареву і призначити на її посаду чинного виконувача обов'язків голови Нацбанку Якова Смолія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти