Українцям повернули право на високі пенсії

З 15 квітня українці знову зможуть зарахувати в свій стаж доходи до 2000 року

У пенсійній життя українців – хороші новини. З 15 квітня вступив в силу закон, що дозволяє враховувати при розрахунку людині пенсії його доходи до 1 липня 2000 року. Це дозволить чинним і майбутнім пенсіонерам, які мали в цей час зарплату вище середньої по країні, збільшити виплати до кількох тисяч гривень – в залежності від тодішніх заробітків, але може вирости і кількість шахраїв.

СХЕМА ПЕРЕРАХУНКУ. Як уточнили "Сегодня" в прес-службі Мінсоцполітики, норма про облік доходів до 2000-го року діяла до 1 січня 2016 року, але не була продовжена. У підсумку ті, хто оформляв пенсію з 1 січня по 14 квітня цього року (коли доходи до 2000 року не можна було враховувати), можуть звернутися за її перерахунком (таких людей, за оцінками експертів – близько 30 тисяч).

Реклама

Як роз'яснив нам перший заступник голови Пенсійного фонду України Микола Шамбір, автоматичного перерахунку пенсій не буде: "Якщо при виконанні розрахунків виявиться, що з урахуванням заробітків до 1 липня 2000 р у нього пенсія виходить менше, людина має право їх не враховувати", – уточнив Шамбір.

Також за його словами, перерахунок зроблять тільки після звернення пенсіонера в відділення Пенсфонду за місцем проживання та надання їм документів з одного або декількох місць роботи про свій заробіток до 1 липня 2000 роки за будь-які 60 місяців поспіль.

Якщо ж підприємство вже не існує, експерти радять йти до держархівів та шукати бухгалтерську документацію там. Неважлива для перерахунку і валюта, в якій людина отримувала зарплату в той період, тому що для розрахунку використовують коефіцієнт – співвідношення заробітку людини до середнього по країні на той час. Тобто, якщо людина заробляла 400 рублів в той час, як середня ставка по країні становила 250 р., то його пенсія в гривнях може стати значно вище.

Реклама

НАРОД. Українці радіють, адже пенсії після перерахунку можуть збільшитися від декількох сотень до тисяч гривень. "Я офіційно заробляв в 90-х по $1000 на місяць. Так що ще зможу отримувати пенсію, яку заслужив", – радіє 58-річний Олександр Яременко.

Новоспечений пенсіонер, 60-річний Григорій Шевченко з Корсунь-Шевченківського (Черкащина) вже підрахував, що тепер його пенсія збільшиться більш ніж на 1000 гривень: "Принесу довідку зі свого АТП – сподіваюся, що виплати перерахують". А ось нинішнім 40-річним закон не так важливий: вони, як правило, в 90-х або вчилися, або заробляли мало, і враховувати це доходи при розрахунку пенсії невигідно.

ХИБНІ ДОВІДКИ. Автор закону нардеп Роман Шухевич каже, що нічого нового депутати не ввели, а сам законопроект він подавав ще в жовтні минулого року, і чому його не розглянули і не прийняли минулого року – незрозуміло. "Коли не було закону, то з двох чоловік з однаковими заробітками, однаковим стажем роботи, але один народився, припустимо, 31 грудня 1955 го, а другий посилання – 1 січня 1956 го, виграв перший: його пенсія виявилася набагато більшою. Були випадки, коли у таких пенсіонерів різниця в пенсіях виходила в два рази, хіба це справедливо?", – Каже Шухевич.

Реклама

А ось економіст Віктор Лисицький побоюється, що нечесні на руку люди можуть скористатися ситуацією, і завалити Пенсфонд підробленими довідками з дуже високими заробітками. У фонді можуть перестраховуватися і не приймати, але тоді і чесним пенсіонерам доведеться доводити справжність своїх довідок через суд.

 

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти