Як підвищать пенсії в жовтні: частина українців не відчує збільшення, інші "розбагатіють" на 1000 гривень

17 серпня 2017, 07:39

Олександр Литвин

У Міністерстві соціальної політики розповіли, як планують підвищувати пенсії відразу після прийняття реформи

"Позитивні зміни чекають на українців відразу після прийняття реформи", – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. Йдеться про обіцяне ще минулого року "осучаснення" пенсій. Застарілі виплати обіцяють перерахувати вже в жовтні цього року, за умови, якщо урядовий проект пенсійної реформи прийме Рада. У Міністерстві соцполітики вважають, що це дозволить змінити "негативне ставлення українців до реформ". Сайт "Сегодня" розібрався, як і наскільки українцям перерахують пенсії.

Кого не торкнеться "осучаснення"

Реклама

Всього в Україні трохи менше 12 мільйонів пенсіонерів. 5,6 мільйона (46%) отримають надбавки в рамках "осучаснення". Ще три мільйони (25%) отримають незначну прибавку в рамках індексації соцстандартів. Для інших 3,4 мільйона (або 28%) розмір пенсії не зміниться.

"Насамперед це люди, які вийшли на пенсію в останні три-чотири роки: 2014-го, 2015-го, 2016-го та 2017 років. У них зарплатна база ще не так сильно застаріла", – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко.

"Насамперед це люди, які вийшли на пенсію в останні три-чотири роки: 2014-го, 2015-го, 2016-го та 2017 років. У них зарплатна база ще не так сильно застаріла", – розповідає Лідія Ткаченко. 

1235835_01

Фото: архів

Реклама

До слова, щороку на пенсію в Україні виходять близько 600 тисяч осіб. Крім "молодих" пенсіонерів, надбавку можуть не отримати українці, які вийшли на заслужений відпочинок за "спеціальним" правом. Наприклад, українець, який вийшов на пенсію 2014 року, працював 30 років і заробляв вдвічі більше, ніж в середньому по країні, має розрахунковий розмір пенсії 2400 гривень. З урахуванням індексацій наразі він може отримувати близько 2536 гривень.

Якщо цю ж пенсію перерахувати за формулою, яку використовуватимуть при "осучасненні", розмір виплати скоротиться до 2258 гривень. Таку пенсію не скорочуватимуть, але й підвищувати не стануть.

У формулі розрахунку пенсії враховується середня зарплата за три минулі роки. Актуальна цифра – 3764 гривні. Але тим, хто виходив на заслужений відпочинок раніше, вважали за іншими зарплатами. Наприклад, 2007-го середній розмір зарплати був всього 1197,9 гривні. За цим показником востаннє перераховували виплати. В результаті близько восьми мільйонів українців отримують пенсію виходячи з розрахункового розміру в 1197,9 гривні.

Тому, зазначають у Мінсоцполітики, питання "осучаснення" пенсій назріло вже давно.

Кому и насколько повысят пенсии

"Осучаснені" пенсії з першого жовтня отримають 5,6 мільйона українців. Для кожного суму надбавки розрахують індивідуально. "Розбагатіти" на 1000 гривень можуть українці, зарплата яких була як мінімум вдвічі вище по країні і які при цьому вийшли на пенсію до 2007 року і мають більше 35 років стажу. Від 500 до 1000 гривень отримають додатково ті, хто мав зарплату як мінімум в 1,5 разу вище середньої, і при цьому мають більше 35 років стажу. Якщо зарплата, наприклад, була вдвічі вище середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років) отримує 1800 гривень, а після "осучаснення" отримуватиме 2634 гривні.

  • 1 мільйон – отримає надбавку більше 1000 гривень
  • 2 мільйони – отримають надбавку від 500 до 1000 гривень
  • 2,5 мільйона – отримають надбавку до 500 гривень
pavl4454
Реклама

Фото: архів

Нагадаємо, пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої.

"Осучаснення, яке відбудеться в жовтні цього року, мабуть, єдине, що точно відбудеться і що дійсно дасть підвищення пенсій. Всі інші заходи прямо не передбачають підвищення пенсій, навіть скоріше навпаки. Наприклад, скасування спеціальних пенсій або пенсій за вислугою років. Я не кажу, що це неправильно, але хіба це підвищення пенсій? Зниження оцінки одного року стажу в пенсійній формулі з 1,35% до 1% однозначно призведе до того, що у нових пенсіонерів виплати будуть на чверть нижче, ніж за чинними правилами", – розповідає Лідія Ткаченко.

Три мільйони українців отримають в жовтні надбавку до пенсії в 61 гривню. Так, в рамках індексації соціальних стандартів частину пенсій піднімуть на 5,2% від мінімалки.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти