Українці активно переходять на віддалену роботу: "за" і "проти" (Інфографіка)

9 березня 2016, 08:33

Роботодавці намагаються заощадити за допомогою віртуальних робочих місць, але побоюються втрати контролю

У 2015 році понад 20% українських підприємств використовували працю віддалених співробітників. За рахунок переходу на віддалений режим лише за минулий рік роботодавцям вдалося заощадити 1,7 млрд грн. При цьому вони цінують дистанційних співробітників – 5% з них отримують вищу зарплату в порівнянні з колегами в офісі. Про це свідчать дані дослідження "Бітрікс24" спільно з GFK Ukraine.

Аналітики прогнозують, що вже до 2017 року більше 10% офісних співробітників України будуть працювати віддалено, а за рахунок віртуальних робочих місць роботодавці зможуть економити близько 3 млрд гривень на рік.

Реклама

_9

Сьогодніпроникненнядистанційної зайнятостівУкраїністановить21%.УсередньомучасткадистанційнихспівробітниківсередофіснихпрацівниківвУкраїнісклалаблизько7%.

Віддаленихспівробітниківпереважнонаймаютьвмаленькікомпаніїзіштатомдо10 осіб(37%).Такожвеликачасткасередніхпідприємстввід51до250співробітниківвштаті(29%).Найменшевіддаленихспівробітниківу великихкомпаніяхзіштатомвід251людини.

_1_01

Реклама

Основнамасакомпаній,що використовуютьвіддаленихспівробітників,зосередженавКиєві(33%).Найбільшевіддаленихспівробітниківзадіяноврітейлі,телекомунікаційнійгалузі,,промисловихібудівельнихкомпаніях.

_8

Якпрогнозуютьаналітики,внайближчідварокиУкраїнучекаєстрімке зростаннядистанційної зайнятості.Вжедо 2017 рокуне менше35%компанійвкраїніматимутьвіртуальніробочімісця.Це зростаннявідбудетьсязарахунокпідприємств,якіще невикористовувалидистанційнийформатроботи,ікомпанійзчастковоювіддаленоюзайнятістю-25%і46%відповідно.

 До 2017 рокуне менше35%компанійвкраїніматимутьвіртуальніробочімісця

Часткадистанційнихспівробітниківбудеростизарахунокспівробітниківвідділуфінансіввмаломубізнесі,анасередніхівеликихпідприємствах-IT-відділів,сисадмінівіпрограмістів.Натретьомумісці-дистанційнийменеджмент.УсекторіITіТелекомочікуєтьсямаксимальне зростаннядистанційної зайнятості-до48%.

Портретвіддаленогоспівробітника

Реклама

У73%опитанихкомпанійрозмірзарплати незалежитьвідтого,вофісіпрацюєспівробітникчи ні,ав5%компаніяхдистанційніпрацівникиотримуютьнавітьбільшеофісних.Однак10%роботодавцівпропонуютьдистанційнимспівробітникамменше,ніжстаціонарним,через невпевненістьвтому,щовесь свій робочийчасвониприсвячуютьодному працедавцю.

_2_02

Великачастина віддаленихспівробітників-професіонализвисокоюкваліфікацією(58%)івищою освітою(83%).

Переважноцезрілілюдистарше25років.

_5

Реклама

Аналітикивиділилиосновніпричинизростаннялояльностіроботодавцівдо віддаленихспівробітників:

  • професіоналізмірезультативністьбезповсякденногоконтролюз бокуроботодавця;
  • скороченнявитратнаоренду,організаціюробочогомісця,на відрядженнятаін.;
  • підвищенняпродуктивностіпрацізарахунокможливостіроботибезвідривувідвиробництвапід часвідряджень,хвороби,виїздівнавиробничіоб'єкти;
  • розширеніможливостідлянайму;
  • підвищеннямобільностііоперативності,можливістьбільшгнучкогопідходудо формуванняграфікароботи,щопризводитьдо поліпшенняякостіобслуговуванняклієнтів.
  • Майже90%керівниківзаявили,щовіддаленіспівробітникиекономічновигідні.Прицьому14%оцінюютьцейефектяк"сильний"і48%як"середній".Коженспівробітник,якийперейшовнавіддаленузайнятістьімаєвсе необхіднепрограмнезабезпечення,економитькомпаніїблизько17 000 грнна рік.

Основніджерелаекономії:

  • оснащенняробочихмісцьофіснимобладнаннямтаПО(близько10 000грннаодногоспівробітникана рік);
  • орендаробочихмісць(близько7200 грннаодногоспівробітниказарахуноквартостіорендиробочогомісця(4кв.м.)за ставкоюблизько150грн/кв.м.);
  • зниженнявитратнаоплатупрацізарахунокрозширеннягеографіїнаймуіоптимізаціїподатків.

Длябагатьохроботодавцівне такважливознизитивитрати,якзнайтипостійнихвиконавцівнаепізодичніроботи.Цюпроблемувирішуютьвіддаленіспівробітники.

Однакубагатьохкерівниківєупередженняпротидистанційної роботи.Найчастішевонипобоюютьсяпорушенняінформаційноїбезпекикомпанії.Такожїхбентежатьтруднощізконтролемробочогочасу,втратаефективнихкомунікаційвсерединікомпанії.Деяківважають,щоєризиквтратитикорпоративнийдухкомпанії,культуруіцінності.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти