Рада пом'якшила "антиофшорні" обмеження

15 липня 2015, 13:31

Поріг контрольованих операцій підвищили, а штрафи стали нижчими

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, які підвищують поріг операцій, які підпадають під визначення контрольованих, з 20 до 50 млн грн. За прийняття законопроекту №1861 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення (ТЦО)" у другому читанні і в цілому проголосували 244 депутати.

Реклама

Закон також змінює визначення "пов'язані особи" в частині порядку підрахунку суми часткою корпоративних прав за рахунок збільшення частки володіння особи в наступній компанії в ланцюзі до 50%, оскільки частка володіння корпоративними правами в розмірі 20% не передбачає фактичної можливості платника податків впливати на рішення осіб в ланцюзі.

Крім того, закон зменшує штрафи за недекларування операцій і встановлює їх максимальний рівень:

  • 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, – у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;
  • 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих в представленому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за все незадекларовані контрольовані операції;
  • 3% суми контрольованих операцій, по яких не було подано документація, визначена підпунктом 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Представляючи законопроект до другого читання, голова комітету Ради з податкової і митної політики Ніна Южаніна сказала, що цей законопроект приймається як в інтересах підприємців, так і фіскальних органів.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

За її словами, законопроект не послаблює увагу до великих виробників у сфері трансфертного ціноутворення і не змінює критеріїв щодо пов'язаних осіб. "Жодного полегшення для транснаціональних корпорацій не передбачено", – сказала вона.

Реклама

Як повідомлялося, експерти неодноразово вказували, що прийняття в кінці 2014 року правок до закону про ТЦО, про посилення його норм фактично заблокувало реалізацію закону на практиці, несучи додаткові загрози для бізнесу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти