Європа продовжує приймати російські літаки з окупованого Криму

ЄС не має права продовжувати санкції проти російських авіакомпаній через шантаж

Незважаючи на обіцянки Європи і особисто Ангели Меркель і надалі "тиснути" санкціями на Москву, часто це виявляється лише спробою зберегти обличчя при подвійній грі. Наприклад, російські літаки продовжують літати в окупований Крим. До того ж авіакомпанії, які обслуговують ці рейси, продають квитки в Європу і ніхто там по руках не б'є. Бізнес є бізнес. Більш того, продають квитки на прямі рейси з Європи в окупований Сімферополь.

Реклама

На початку серпня 2014-го, місяць політавши з Москви до Криму, припиняє існування авіакомпанія "Добролет" – дочка російського "Аерофлоту". Через санкції Євросоюзу "Добролету" відмовили в технічному обслуговуванні, анулювали договори лізингу і страхування повітряних суден.

Тоді це був потужний удар і поганий сигнал для всієї російської авіації – на місці "Добролета" могла опинитися будь-яка авіакомпанія, яка порушує заборону на польоти до Криму

Захопивши територію Криму, Росія захопила і повітряний простір. Однак в ІКАО, міжнародній організації цивільної авіації – такого рейдерства не визнали.

Реклама

Здійснення аеронавігації над півостровом – виняткове право України. А Росія зухвало ігнорує принципи встановлення меж районів польотної інформації. Така поведінка, з точки зору міжнародного права, є неприпустимою і класифікується як відкритий тероризм.

Тож, може, санкції чи заяви єврочиновників налякали менеджерів російських авіакомпаній?

"Росія продовжує щодня здійснювати регулярні авіарейси в аеропорт Сімферополя, таким чином, порушуючи державний кордон України на тимчасово окупованій території, і позиції міжнародних організацій, міжнародне законодавство, українське законодавство", – говорить Ольга Корбут, експерт інституту стратегічних чорноморських досліджень.

Порушниками автоматично стають і всі пасажири, які летять до Криму.

Реклама

"У нас є відповідний закон про окуповані території. Перетинання державного кордону України – а ми вважаємо, що Крим знаходиться в межах території України – є незаконним, тільки якщо він відбувається через певні контрольно-пропускні пункти", – пояснює Олег Бондар, юрист в сфері транспортного права.

За інформацією з сайту, який фіксує рух повітряних суден по всьому світу, десятки літаків російських авіакомпаній щодня виконують рейси в окупований Сімферополь.

А на ексклюзивних кадрах безпосередньо з аеропорту Сімферополя можна побачити, що тут присутні борти  виключно російських аіакомпаній.

Може, вони літають тільки над Росією, боячись бути заарештованими в Євросоюзі або США?

"Сьогодні. Підсумки" відстежили шлях одного такого літака.

Шопена в однойменному варшавському аеропорту можна почути дуже часто. Так само часто тут, у Варшаві, можна зустріти літаки російських авіакомпаній, які щодня літають до Криму.

А ще – в Берліні, Парижі – по всьому світу безперешкодно літають російські авіалінії, які регулярно порушують український повітряний простір.

Ось літак російського "Аерофлоту". Тут, у Варшаві, він – частий гість. Придивившись до його бортового номера, який у кожного літака унікальний, можна відзначити, що нещодавно судно можна було помітити в аеропорту Сімферополя.

За словами експерта, моніторингова група щодня відстежує ці польоти в аеропорти ЄС, фіксує номери бортів цих літаків, і подає списки до відповідних офіційних установ Європейського Союзу та США для можливого подальшого розширення санкцій шляхом відмови обслуговування цих літаків, власне, в аеропортах.

Але крім "Добролета" включати до списку санкцій інші компаній єврочиновники чомусь не поспішають.

"Сьогодні. Підсумки" хотіли отримати коментар з цього у транспортного відділу Європарламенту. Але за два місяці журналістам так і не відповіли.

"Рішення про застосування санкцій не означало внесення до списку кожної компанії, яка літала в Крим. Рішення ухвалювалось щодо конкретного випадку", – говорить Пол Іван, старший аналітик Європейського політичного центру.

"Якби наші європейські партнери, американські партнери мали політичну волю і бажання – займатися цією ситуацією, і, дійсно, поширити санкції на російські авіакомпанії, то у нас були б цілком ефективні механізми впливу на цю ситуацію", – вважає експерт.

Тяганина із санкціями для інших російських авіакомпаній і, зокрема, державного "Аерофлоту", має конкретні причини.

"Очевидно, Росія має свої козирі в рукаві, а саме – транзитна зона над своєю територією, якою користуються європейські, американські перевізники. І вона застосовує так званий шантаж, що в разі застосування подальших санкцій проти її авіакомпаній, вона закриє повітряний простір над Росією для літаків інших країн. А це буде великий удар в авіаційній економіці ЄС", – пояснює Ольга Корбут, експерт інституту стратегічних чорноморських досліджень.

І це цілком реально. Минулого четверга літак французької "Ейр Франс", що виконував рейс з Парижа в Хошимін, був змушений повернутися назад, оскільки не отримав дозвіл на політ в повітряному просторі Росії.

Через кілька годин після вильоту з аеропорту "Шарль де Голль" командир рейсу повідомив, що літак повертається, бо не отримав дозволу на політ над Росією. Пілот зізнався, що ніколи не стикався з таким за весь час своєї роботи.

Тобто Росія відверто шантажує весь світ.

Крім того, не залишає спроб прорвати блокаду і налагодити в Криму міжнародне авіасполучення.

На таблі сімферопольського аеропорту можна побачити виключно російські міста. "Приєднання" Криму до Росії в світі не визнають, тому літаки звідти до себе і не пускають.

Але днями російська авіакомпанія "Ес сім" оголосила про продаж квитків на Кіпр з окупованого Сімферополя. Ціна – від п'ятдесяти п'яти тисяч гривень в російському еквіваленті. Але після розголосу авіакомпанія зняла квитки з продажу.

А чим Україна може відповісти російським авіакомпаніям за польоти в анексуваний Крим? У державній авіаційній службі виставляють штрафи.

"За порушення правил і порядку використання повітряного простору України над тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим щодо російських авіакомпаній винесено понад п'ятдесят тисяч постанов про накладення штрафів за правопорушення у галузі цивільної авіації в розмірі сто тридцять шість тисяч гривень за кожним виявленим фактом правопорушення на загальну суму понад шість мільярдів восьмисот мільйонів гривень", – йдеться в листі Державіаслужби.

Але стягнути борги – проблема.

У 2015-му російським авіакомпаніям заборонили виконувати рейси в Україну, а також транзит через українську територію.

"На території України у російських авіакомпаній немає майна, тобто нема на що звернути стягнення. Може бути варто розглядати – я знаю, що таке питання піднімалося – переведення цих суперечок в кримінальну юрисдикцію, порушення кримінальних справ проти керівників російських авіакомпаній", – каже експерт.

Отримавши рішення суду про арешт активів, Україна зможе за відповідними міжнародними каналами звернутися до правоохоронних органів інших країн з проханням про арешт російських літаків.

Як повідомлялося, серед порушників повітряного простору виявилися найбільші російські авіакомпанії: Аерофлот – російські авіалінії, Авіакомпанія Уральські авіалінії, Саратовські авіалінії, Авіакомпанія ЮТейр, Авіакомпанія Росія, Нордавіа – регіональні авіалінії, Глобус, Ред Вінгс, Авікомпанія Вім Авіа, Авіаційна компанія Ямал та інші.

Нагадаємо, в травні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив законність накладення понад 7,7 млн грн штрафів на російську авіакомпанію "Аерофлот" за авіаперельоти над Кримом.

Після анексії Криму Російською Федерацією Україна нарахувала російським авіакомпаніям, які порушили українське законодавство і здійснювали польоти в окупований Крим, понад 700 млн грн штрафу.

Як відомо, аавіасполучення між Україною і РФ припинено з 00:00 25 жовтня 2015 року через санкцій, введені обома сторонами проти авіакомпаній. Сторони вели переговори про можливий перегляд цього рішення, однак воно залишається чинним.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51703.41

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2961.28

Litecoin (LTC)

68.64

Ripple (XRP)

0.54

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти