Закон про валютні кредити поділить збитки на трьох – експерт

3 липня 2015, 13:50

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Позичальникам буде легше повернути борг, а банки зможуть отримати хоч якісь кошти, впевнений Андрій Новак

Закон про реструктуризацію валютних кредитів, який дозволяє українцям повертати борги за курсом, встановленим на момент укладення договору, дозволить позичальникам повернути хоч частину коштів, упевнений глава комітету економістів України Андрій Новак.

Реклама

"Цей закон збільшує можливість позичальників для маневру і з часом дозволить банківській системі вийти з колапсу. На сьогодні без такого закону більшість позичальників не здатні повернути кредити. Це створює проблеми не тільки для них, а й для самих банків, оскільки заставне майно в умовах, коли ринок лежить, реалізувати складно. Я вважаю, нехай банки краще поступово отримають хоч якісь гроші, ніж так, як зараз – не будуть отримувати нічого", – заявив Новак.

На його думку, закон дозволяє розподілити навантаження від курсової різниці на три сторони. "З цієї ситуації неможливо вийти іншим шляхом, ніж розподіливши навантаження на трьох – позичальників, банки і державу", – сказав Новак. Втрати держави, за його словами, полягають у недонадходження податків від комерційних банків та зменшенні можливостей для підтримки золотовалютних резервів. "Держава свого часу не забезпечила стабільності національної грошової одиниці, при цьому допустила валютне кредитування", – сказав він.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада дозволила примусову конвертацію валютних кредитів громадян за курсом – 5,05 грн за долар. За відповідний законопроект №1558-1 в третьому читанні проголосували 229 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

"Проектом передбачено, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну
Реклама

Реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладання кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Всі подробиці в спецтемі Закон о валютных кредитах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти