Скупили півсвіту: де і скільки живе найбагатших людей планети

24 червня 2019, 05:19

Лідером за кількістю багатіїв залишається Північна Америка та Західна Європа, але до 2023 року світовий добробут буде зростати

Фінансові активи все більш нерівномірно розподіляються у світі. І хоча сукупний статок 500 найбагатших людей планети скоротився за 2018 рік на 511 млрд доларів, до 4,7 трлн, світові мільйонери, яких дуже небагато, порівняно з іншими, володіють половиною світового особистого добробуту. Про це, посилаючись на результати нового дослідження Boston Consulting Group, повідомляє німецький журнал Der Spiegel.

Реклама

2018 року обсяг особистих фінансових активів зріс у світі лише на 1,6% – з 202,7 до 205,9 трлн дол. При цьому на 2,1% зросла кількість доларових мільйонерів – їх на планеті стало 22,1 млн осіб, пише видання.

"Як встановила BCG у своїй новій доповіді про світовий добробут Global Wealth Report, ця в глобальному масштабі маленька група осіб володіє половиною всіх фінансових активів – іншу половину мусять ділити між собою інші 7,6 млрд жителів Землі. 2015 року, за оцінкою BCG, на частку мільйонерів припадає тільки 43% світових фінансових накопичень", – зазначає видання, уточнюючи, що в доповіді враховувалося виключно фінансове майно, тобто готівкові гроші, акції, цінні папери або фонди, йдеться у статті.

Лідирували 2018 року за кількістю приватних фінансових активів Північна Америка (90,3 трлн дол) і Західна Європа (44 трлн доларів). При цьому приватний добробут розподілений у світі нерівномірно, відзначає видання.

Читайте також: Вперше опубліковано рейтинг біткоін-мільйонерів

Реклама

Найбільше це виражено у Північній Америці, тобто у США і Канаді: тут на частку мільйонерів припадає аж 65% особистих фінансових активів, загальний обсяг яких 72,8 трлн дол. У Західній Європі мільйонери володіють 41% приватного добробуту. Але тут надбагаті люди грають істотнішу роль, ніж у Північній Америці: там люди зі статком понад 100 млн доларів володіють 7% загального добробуту – у Західній Європі на їхню частку припадає 16% фінансових активів.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

"При цьому загалом 2018 рік не став особливо радісним для заможних людей: у другому півріччі курси акцій регулярно падали по всьому світу – що стало головною причиною щодо слабкого зростання добробуту тільки на 1,6%. 2017 року світовий добробут виріс, водночас, на 6,2%", – говориться у статті.

За оцінкою експертів, до 2023 року світовий добробут буде рости на 5,7% щорічно.

"Кількість доларових мільйонерів, на думку BCG, зросла до 27,6 млн осіб. Особливо інтенсивно добробут буде рости у регіонах з великою часткою країн з пороговою і економікою, що розвивається: в Азії, Африці, Східній Європі і Центральній Азії", – повідомляє Der Spiegel.

Нагадаємо, що найсерйозніших втрат багатії з Bloomberg Billionaires Index зазнали до кінця 2018 року, адже фондові ринки переживають найгірший грудень за 38 років.

Реклама

Як повідомлялося, у березні 2019 року 1120 українців задекларували дохід в розмірі понад мільйон гривень, отриманий 2018 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти