У Мінрегіоні розповіли про подальші плани щодо децентралізації фінансів

12 січня 2015, 09:43

Пропозиції будуть подані на розгляд до Верховної Ради

Міністерство регіонального будівництва наполягатиме на ухваленні Верховною Радою України інших змін до Бюджетного та Податкового кодексів України в частині децентралізації фінансів, підготовлених спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба відомства.

Реклама

"У нас є чіткий план заходів реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, по якому ми крок за кроком рухаємося в напрямку децентралізації. Виходячи з цього плану, для зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, ми разом з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування підготували пропозиції про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України. Більша частина цих пропозицій прийнята. Однак є важливі моменти, не враховані парламентом. Тому ми пропонуємо повернутися до цих питань і прийняти те, чого від нас очікують громади ", – сказав Геннадій Зубко.

За його словами, в майбутньому необхідно внести норму, яка б закріпила можливість спрямувати кошти державного фонду регіонального розвитку на держпідтримку реалізації проектів співпраці територіальних громад і підтримку процесу добровільного об'єднання територіальних громад.

"Ці два інструменти розвитку громад – співпраця та об'єднання, отримали вже певну підтримку. Внесено зміни, які стимулюють тергромад до об'єднання через механізм переходу бюджетів об'єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом. Вони отримали обсяг видаткових повноважень за відповідними ресурсним забезпеченням на рівні міст обласного значення. Фінансову основу об'єднаних громад або тих, які співпрацюють над реалізацією спільного проекту, значно б зміцнила можливість фінансування також з фонду регіонального розвитку. Не внесений до чинного законодавства та механізм фінансування делегованих повноважень органів місцевого самоврядування міст районного значення, селищ і сіл на перехідний період до формування дієздатних громад шляхом їх об'єднання", – підкреслив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що процес децентралізації фінансів необхідно завершити якомога швидше і наполягатиме на ухваленні кожної норми, яка залишилася без уваги парламенту. В такий перелік увійшла також норма, яка визначає терміни законодавчого врегулювання процедури списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, які надавалися в минулих роках.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Серед пропонованих змін до Бюджетного та Податкового кодексів, без уваги залишилися також закріплення обсягу бюджету розвитку в розмірі не менше 10% від доходів загального фонду відповідного місцевого бюджету для здійснення на належному рівні капітальних витрат; вдосконалення механізмів планування і здійснення з місцевого бюджету оплати поточних витрат навчальних і медичних установ в частині запобігання примусового відволікання власних ресурсів місцевих бюджетів внаслідок неналежного фінансування профільними міністерствами цих витрат; норми по концентрації ресурсів і повноважень на обласному рівні для належного фінансування заходів окремих державних програм відповідно до обсягу коштів, передбачених у Законі про Державний бюджет України на 2015 рік, для регіонального розвитку та інші.

Нагадаємо, 29 грудня Верховна Рада України прийняла проект бюджету на 2015 рік. "За" проголосувало 233 депутати. Перед цим парламентарії внесли до Бюджетного та Податкового кодексів ряд змін в тому числі і в частині децентралізації фінансів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти