Україна почала антидемпінгове розслідування щодо імпорту товарів з трьох країн

18 липня 2019 13:26

Йдеться про деякі товари з Росії, Китаю та Білорусі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) 17 липня почала антидемпінгове розслідування і перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну низки товарів з Росії, Білорусі та Китаю.

Реклама

Про це інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яка раніше повідомила про  антидемпінгові заходи щодо поставок в Україну цементних клінкерів і портландцементу з Росії, Білорусі та Молдови

Тепер мова йде про аналогічні заходи щодо імпорту сірників з Росії та Білорусі, автомобільних колісних дисків з алюмінію з Китаю і Росії, а також виготовлених з чорних металів тросів і канатів з Китаю.

Зазначається, що 5 липня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу від одного з українських підприємств щодо білоруських і російських сірників.

"Дослідження показало, що в період 2016-2018 років обсяг імпорту товарів з Росії і Білорусі зріс в абсолютних показниках на 1,19%, частка такого імпорту щодо споживання в Україні зросла на 9,41%, а щодо виробництва – на 3,42 %. Загальна вартість імпорту з цих країн в 2018 році – понад 3 млн доларів. Рівень демпінгової маржі для Росії – 65,4%, для Білорусі – 22,5%", – сказано в повідомленні.

Реклама

У міністерстві додали, що 15 травня цього року надійшла скарга щодо дисків з Китаю і Росії. Згідно з дослідженням, з четвертого кварталу 2015-го по третій квартал 2018 року відбулося зростання імпорту цих товарів на 175,6% і 16,9% в абсолютних показниках відповідно.

В тренді
Пенсії у 2022 році підвищать п'ять разів – календар Мінсоцполітики
Українцям обіцяють нові підвищення пенсій

"Загальна вартість імпорту з КНР і РФ в 2018 році становила майже 7 млн ​​доларів. Рівень демпінгової маржі для Китаю – 40,65%, для РФ – 23,42%", - зазначила прес-служба.

Скарга на китайські троси і канати надійшла 14 липня 2019 року, додали в Мінекономрозвитку.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що в квітні МКМТ вирішила переглянути антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) з Росії, а в червні – встановила антидемпінгові заходи щодо імпорту деяких видів російського прокату з антикорозійним покриттям на рівні 47,57%.

Крім того, 15 травня Кабінет міністрів ухвалив постанову про введення спецмита на російські товари з 1 серпня, проте документ досі не оприлюднено.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти