Держава готова нараховувати субсидії

Їх зможе отримувати дві третини населення

За рівнем зарплат Україна наблизилася до малорозвинених країн Африки. І це не єдиний сюрприз: зараз складається унікальна ситуація – на державну допомогу з оплати послуг ЖКГ претендує більшість населення. Адже тарифи, на відміну від зарплат, продовжують зростати. Опинившись перед реальною перспективою масових неплатежів, держава готова нараховувати субсидії українцям. Як їх отримати?

Реклама

Заплатити за газ. Заплатити за електроенергію. І на життя після цього залишиться гривень сто-двісті. Сім'я Чихманов підраховує – що станеться з їхнім сімейним бюджетом після того, як прийдуть нові платіжки.
"Це буде – ого! Десь приблизно 2800 гривень", – каже, враховуючи витрати.

Дві вісімсот – стільки родині доведеться платити тільки за газ. Тарифи на нього вже найближчим часом підвищать майже в чотири рази. Як пережити наступну зиму? Сергій і Ніна не розуміють. Сім'я живе у приватному будинку. У них газовий котел.

"Стоїть весь час на мінімумі. З метою економії – всю зиму", – кажуть люди.

Реклама

Тобто, економити ще більше – неможливо. Навіть у цю рекордно теплу зиму – доводилося мерзнути.

"У будинку максимум було 12-13 градусів тепла. Діти всі натовпом з нами спали одягнені", – каже житель села Морозівка Сергій Чихман.

Не набагато легше буде і тим, у кого централізоване опалення. Тарифи повинні підняти на шістдесят шість відсотків. Житель міста Рівного Василь Цинко зараз за опалення сплачує близько семисот гривень. Після подорожчання – доведеться платити більше тисячі сто.

Реклама

"Як нам прожити, якщо у листопаді доведеться викласти більше, ніж людина отримає пенсію", – говорить рівнянин Василь Цинко.

Нові тарифи на газ та централізоване опалення офіційно затвердять наступного тижня.

Це зробить Нацкомісія з питань енергетики і комунальних тарифів. На цьому ж тижні – вона проголосувала за подорожчання електроенергії.

Отже, мінімальний тариф вже з першого квітня підвищать на дев'ятнадцять відсотків – до тридцяти семи копійок за кіловат. І це – лише перший етап подорожчання. Тарифи зростатимуть кожні півроку. І до початку 2017-го року зростуть утричі.

Зараз населення платить за електроенергію у п'ять разів менше її реальної вартості. При цьому енергоблоки зношені і потребують модернізації, ціна імпортного вугілля, на якому працюють ТЕС – зросла.

Так що вибір невеликий, каже експерт енергоринку Василь Котко: або різке подорожчання, або катаклізми, порівняно з якими віялові відключення здадуться лише розминкою.

"Якщо ми ще трохи потягнемо, то навіть прийнявши таке рішення, ми вже не зможемо нічого поправити. Дефіцит енергії ми відразу відчуємо, і будуть у нас і відключення, і аварії, і так далі", – говорить глава Енергетичної асоціації України Василь Котко.

Підвищити тарифи на послуги ЖКГ – це ще і вимоги до України від МВФ. Країна зобов'язалася виконати їх. І, отримавши від фонду багатомільярдну допомогу, частину грошей пустити на підтримку найбільш незахищених громадян. Людям, які не потягнуть нові тарифи, даватимуть субсидії. Але скільки сімей її потребуватиме? Приблизні оцінки уряду – шокують.

"Ми введемо систему субсидій. За нашими оцінками, її отримуватиме дві третини населення", – завив Демчишин.

Але ситуація, коли більшість населення отримує субсидії – це абсурд, вважає колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. Він упевнений – держдопомогу отримають далеко не всі, хто її потребує.

"Основна маса людей, які звернулися за субсидіями, вони отримали тут же відмову – цей механізм призначений для того, щоб не дати людині цю субсидію", – каже колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Причин для того, щоб відмовити – маса. Людина безробітна, але не стоїть на біржі праці – субсидію не дадуть. У сім'ї є будиночок у селі або город – також причина для відмови. Навіть старий автомобіль, на якому ви вже давно не їздите, може стати перешкодою для отримання субсидії.

"У вас він за документами існує? Існує. Ви можете на ньому заробляти гроші візництвом? Можете. Доведіть, що ви не заробляєте. Ну як ви доведете, що ви не отримуєте дохід – ніяк", – говорить експерт у сфері економіки Олександр Охріменко.

Через дрібне сито причіпок і підозр у прихованих доходах пройдуть лише небагато – переважно самотні пенсіонери, у яких, крім квартири, нічого немає. А мільйони сімей опиняться у фінансовому безвиході – і грошей на оплату комуналки не вистачає, і субсидію не дають. Щоб цього не сталося, у Мінсоцполітики обіцяють докорінно змінити правила видачі цієї держдопомоги.

"Сам факт наявності майна двох квартир, двох автомобілів не повинен обмежувати сім'ю при отриманні державної допомоги. Ми пропонуємо прибрати абсолютно всі обмеження і залишити тільки критерій доходу сім'ї", – говорить директор департаменту Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Але якщо субсидію і справді зможуть отримати мільйони сімей, виникає ще одна проблема: як усім практично одночасно оформити цю держдопомогу? Адже, якщо люди масово прийдуть в управління соцзахисту – будуть неймовірні черги.

"Щоб люди в паніку не впадали. Якщо у них дні будуть і тижні йти на оформлення субсидій", – додав Олексій Кучеренко.

У Мінсоцполітики обіцяють – у чергах можна буде і не стояти. Мовляв, субсидію оформлятимуть дистанційно.

Вже у квітні – разом з платіжками – кожен українець повинен отримати два ось такі бланки. Перший – заява на надання субсидії. Сюди, окрім своїх паспортних даних, потрібно вписати – скільки грошей сім'я витрачає на послуги ЖКГ. Другий бланк – це декларація про доходи. Тут же просять написати і про те, які великі покупки ви робили за останній рік.

Заповнені бланки можна буде відправити в управління соцзахисту поштою – і вже ті приймуть рішення – чи видавати держдопомогу. Прем'єр обіцяє, що нова система субсидій запрацює вже в найближчі тижні.

"Соціальна служба самостійно призначить цю субсидію без ходіння – без митарств, без подання тисячі довідок, без того, що є сьогодні", – каже Яценюк.

В уряді просять людей не занижувати свої доходи, заповнюючи анкету. Мовляв, якщо людину зловлять на обмані, їй доведеться платити штраф.

"Якщо представлені відверто неповні і недостовірні відомості, заявник зобов'язаний повернути надмірно перераховану виплачену суму субсидій у наступний період у подвійному обсязі", – зазначив Розенко.

Сім'ї Чихманових обманювати нікого не треба. Їхній загальний дохід – трохи більше трьох тисяч. І отримати субсидію для них тепер – завдання номер один. Інакше наступної зими котел доведеться просто відключати, а топити дровами.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційно-аналітичної програми "События недели" на каналі "Україна" за 01.03.2015 19:00.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62137.64

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3437.95

Litecoin (LTC)

88.4

Ripple (XRP)

0.63

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти