"Велика двадцятка" виділить трильйони на боротьбу з пандемією: хто і як буде розподіляти кошти

26 березня 2020, 18:16

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

G20 попросили Всесвітню організацію охорони здоров'я, МВФ і групу Світового банку надавати допомогу країнам, що розвиваються

Країни G20 інвестують понад 5 трлн доларів у світову економіку для подолання фінансових наслідків пандемії коронавірусу. Про це сказано у підсумковій заяві саміту очільників держав G20, що відбувся в четвер у форматі відеоконференції.

Реклама

У документі підкреслюється, що лідери "двадцятки" вважають, що це "дозволить світовій економіці швидко встати на ноги і закласти міцну основу для збереження робочих місць і відновлення зростання".

Вони доручили міністрам фінансів і керівникам центральних банків країн G20 на регулярній основі координувати дії з оперативного реагування на пандемію коронавірусу, а також налагодити тісну співпрацю з міжнародними організаціями для швидкої доставки їм необхідної фінансової допомоги.

Заходи, вже вжиті національними центробанками, Міжнародним валютним фондом і Світовим банком, отримали схвалення і повну підтримку у лідерів "двадцятки".

Надалі країни, представлені у G20, планують єдиним фронтом боротися з пандемією коронавірусу. Основними пріоритетами стануть порятунок життів людей, захист їхніх доходів і робочих місць, збереження фінансової стабільності, відновлення зростання.

Реклама

"Безпрецедентна пандемія коронавірусу – це сильне нагадування про наш взаємозв'язок і вразливість. Вірус не дотримується кордонів. Ми твердо маємо намір виступати єдиним фронтом проти цієї спільної загрози", – відзначили у G20.

Там обіцяють не шкодувати жодних зусиль, щоб захистити життя людей, їхні доходи і робочі місця, відновити фінансову стабільність, перезапустити економічне зростання і стати ще сильнішми після пандемії.

"Необхідно звести до мінімуму порушення в торгівлі і в виробничих ланцюжках, а також надати допомогу всім країнам, які її потребують", – йдеться у заяві.

Країни "двадцятки" планують тісно співпрацювати з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), Міжнародним валютним фондом (МВФ), Світовим банком (СБ), ООН та іншими міжнародними організаціями.

ВООЗ отримає від "Групи двадцяти" додаткові кошти для боротьби з пандемією коронавірусу.

Реклама

Однак лідери G20 розраховують на допомогу приватного сектора, благодійних організацій та меценатів.

"Ми зобов'язуємося надавати негайно ресурси в Фонд реагування солідарності ВООЗ... Ми закликаємо всі країни, міжнародні організації, приватний сектор, благодійні організації та приватних осіб внести вклад в ці зусилля", – йдеться у заяві.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

При цьому лідери "Великої двадцятки" виступили за координовані дії з підтримки вільної, передбачуваної стабільної міжнародної торгівлі в умовах пандемії, пообіцявши не закривати свої ринки.

"Ми підтверджуємо нашу мету забезпечити вільні, чесні, недискримінаційні, прозорі, передбачувані і стабільні умови для торгівлі та інвестицій і зберегти наші ринки відкритими", – підкреслюється у комюніке.

А надзвичайні обмежувальні заходи, введені більшістю країн у відповідь на спалах захворювання, будуть "адресними, пропорційними, прозорими і тимчасовими".

Реклама

Щоб не допустити зростання рівня безробіття, країни "двадцятки" закликали Міжнародну організацію праці (МОП) та Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) стежити за впливом пандемії на зайнятість населення в світі.

А ось надавати допомогу країнам з економікою, що розвивається, лідери G20 попросили Всесвітню організацію охорони здоров'я, МВФ і групу Світового банку, які будуть координувати свої дії.

"Ми будемо оперативно і рішуче працювати з передовими міжнародними організаціями, особливо з ВООЗ, МВФ і СБ, а також багатосторонніми та регіональними банками розвитку, щоб розгорнути продуманий, послідовний скоординований і швидкий фінансовий пакет для усунення будь-яких прогалин в їх інструментарії. Ми готові зміцнювати світові мережі фінансової безпеки. Ми закликаємо всі ці організації продовжувати активізувати координацію своїх дій, в тому числі з приватним сектором, щоб підтримати країни, що розвиваються , яким загрожують потрясіння в соціальній сфері, сферах економіки і охорони здоров'я в зв'язку з COVID-19", – сказано в заяві.

Нагадаємо, сайт "Сьогодні" писав про те, що інвестори вивели з ринків, що розвиваються, 83 млрд доларів, що може позначитися, зокрема, на країнах з низькими доходами.

Світовій економіці загрожує велика рецесія через пандемію коронавірусу, що може бути навіть більшою, ніж у 2009 році, і зажадає безпрецедентної реакції.

Пандемія може спровокувати рекордне безробіття: збиток складе до 3,4 трлн доларів, без роботи можуть залишитися 25 млн осіб.

Всесвітня пандемія коронавірусу може тривати два роки, а заразиться інфекцією до 70% населення планети.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти