МВФ вимагає від України змінити "спрощенку" для бізнесу

3 жовтня 2016 14:26

Реформи в цій сфері можуть принести близько 1% ВВП доходу, вважають у фонді

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає нинішню систему спрощеного оподаткування в Україні такою, що не відповідає вимогам і наголошує на необхідності її подальшого реформування.

Реклама

"Модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною, оскільки вона все ще надає можливості для арбітражу між нею і загальною системою, і подальші реформи в цій сфері могли б принести додатковий дохід (близько 1% ВВП) при одночасному зменшенні диспропорцій", – зазначено в матеріалах МВФ щодо другого перегляду програми EFF.

Як зазначає МВФ, після податкової реформи в 2016 році загальний рівень оподаткування і податкових ставок в Україні перестав оцінюватися як високий за міжнародними стандартами.

"Очікується, що загальний обсяг податкових надходжень в 2016 році знизиться до 34% ВВП, в результаті чого в цілому буде відповідати середньому показнику в Центральній і Східній Європі", – сказано в документі.

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: онлайн-трансляція матчу Євро-2020
Італія і Швейцарія грають на Євро-2020

МВФ також очікує збільшення частки непрямих податків в загальному обсязі податкових надходжень в Україні в 2016 році до рівня середнього показника країн Центральної та Східної Європи.

Реклама

У той же час прогнозується, що податкове навантаження на робочу силу, яка раніше становила приблизно 43% загальних витрат на оплату праці і набагато перевищувала середній показник в країнах ОЕСР (36%), скоротиться майже на 9 процентних пунктів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти