Розмір абонплати за комуналку: як її порахувати, щоб вас не обдурили

Три тижні тому українцям зменшили розмір абонплати за комуналку

Три тижні тому українцям зменшили розмір абонплати за комуналку. Це фіксований платіж, який щомісяця потрібно віддавати за можливість користуватися водою, опаленням і вивезенням сміття. Всього, крім газу й електроенергії. Як її порахувати, щоб вас не обдурили?

Реклама

Ось формула. Прожитковий мінімум множите на кількість людей у ​​родині, на середні витрати на комуналку і на спеціальний коефіцієнт для опалення, води і сміття. За воду і опалення вийде не більше 28 з половиною гривень на місяць, а за сміття – 13.40. Суму прив'язали до прожиткового мінімуму, тому збільшувати можуть двічі на рік.

Але найбільша сенсація – це звільнення взагалі від комунальних платежів. Цю ідею озвучив президент і стосується вона тих, кому за 70. Як отримати право не платити, і хто заплатить за цих щасливчиків?

За кермом електрокара – серед жвавого трафіку в центрі Києва. Володимир Зеленський – розповідає про свої плани.

Реклама

"Ідея дуже креативна – зараз знаходять хлопці наші економічну модель, як людям старше 70 років, коли людина не тільки на пенсії, але він вже і фізично не може працювати, і він вже досить працював на країну – по 40-50 років – як цього людині не платити комуналку ", – розповів тоді президент.

Зробити комунальні послуги безкоштовними для людей старше 70 років. Чи можливо втілити таку ініціативу? Скількох людей вона торкнеться? А кому на пільгу сподіватися не варто?

Розмір пенсії – ось від чого насамперед будуть відштовхуватися. Про це розповів радник президента. Від сплати комунальних платежів потрібно повністю звільнити саме тих людей, у яких пенсія або мінімальна, або близька до неї.

"Допомогти хотілося б усім, але є великий обмежувач – це фінанси", – зазначив Олег Устенко, радник президента України.

Адже сплатити винна держава – а це гроші з кишені кожного громадянина. Скільки ж в Україні людей старше 70 років? Їх понад чотири з половиною мільйонів. Але багатьох відсівають. Наприклад, у кого пенсія більша за мінімальну. І серед тих, хто отримує мінімалку, пощастить не всім.

Реклама

"Якщо літня людина живе з багатими родичами – вона не належить до категорії малозабезпечених", – пояснює Ольга Піщуліна, експерт в галузі пенсійного законодавства.

Марія Леонідівна живе сама. І пенсія у неї – мінімальна. Має приватний будинок. У холодну пору року – коли треба включати котел – майже всі гроші йдуть на оплату газу.

Про новий одяг – і мріяти не може. Навіть на їжу не вистачає. Рятує тільки власний город.

Каже – трудового стажу у неї багато. А пенсія мізерна, бо зарплата була маленькою. Працювала в колгоспах – за трудодні. Часто платили зерном. Схоже, саме для таких, як ця жінка, і повинна бути втілена ініціатива президента. А як щодо тих людей, які мають трохи більшу пенсію?

Катерина Ладика отримує дві тисячі гривень. Але це навряд чи робить її становище краще, ніж У Марії Леонідівни. Ця жінка навпаки ще більше потребує допомоги. Адже вона ледве ходить. І не може займатися городом.

В опалювальний період у Катерини Іванівни також вся пенсія йде на оплату газу – це навіть при тому, що субсидія. Їй дають 300 кубів. Але котел старий – не економний. І щоб не замерзнути, треба спалювати більше соціальної норми. За кожен зайвий кубометр – платити зі своєї кишені. Жінка і в нормативи не вкладається, і навіть при цьому в будинку взимку холодно.

Але оскільки пенсія цієї жінки на кілька сотень гривень вище мінімальної – чи означає це, що вона від сплати комунальних послуг звільнена не буде? Але тоді вона може виявитися в гіршому положенні – ніж люди, яким за сімдесят і які мають мінімальну пенсію. Як зробити так, щоб дотримати принцип справедливості? І чому вирішили звільнити від оплати комунальних саме людей старше сімдесяти років?

"Чому 70 років, а не наприклад, 65? Чим 65-річний від 70-річного відрізняється – вони і те і те вже люди на пенсії", – говорить Дмитро Марунич, експерт в галузі енергетики.

Однак із цим можна посперечатися.

"У 65 років, за медичними параметрами, людина ще вважається більш-менш працездатною. Вище 70 вже є серйозні проблеми зі здоров'ям і людина вже додатково в рідких випадках може працювати", – каже Ольга Піщуліна, експерт гендерних програм центру Разумкова.

А чи не всі гроші у цих людей ідуть на ліки. Україна – соціальна держава – влада зобов'язана захищати найбільш вразливі верстви населення – тому президентська ініціатива має сенс. Ось тільки є ще одна небезпека – ризик, що цим будуть зловживати. Так само, як це вже давно роблять з субсидіями.

Ось таких оголошень в інтернеті – сотні. Здам квартиру в оренду. Оформлена субсидія. Тобто в ній зареєстрована людина, що має право на субсидію. По суті, вам пропонують – вибір саме це житло – і отримаєте бонус – левову частку комуналки вам компенсує держава. Так само може бути і з житлом, де зареєстровані люди старше 70 років. Уявіть ці оголошення – здам квартиру – усі комунальні за вас заплатить держава.

Є і ще один ризик, про який кажуть експерти, – якщо давати людям можливість користуватися комунальними послугами безкоштовно, це вбиває будь-яку мотивацію економити.

"Буде надмірно споживатися – це різко збільшить витрати на підтримку таких субсідіантов-пенсіонерів і призведе до збільшення витрат державного бюджету", – вважає Святослав Павлюк, експерт в галузі енергетики.

Тобто знову ж таки – вдарить по кишені всіх українців.

Експерти пропонують встановити в цьому випадку соціальні норми – так, як із субсидіями. Наприклад – на людину дається обмежена кількість кубів холодної і гарячої води, ліміт на спалювання газу, або на використання кількості кіловат електроенергії. Тоді сума, яку доведеться витратити на підтримку літніх людей, буде відносно невеликою. Радник президента впевнений – Україна може і повинна піти на такий крок. І сподівається на розуміння з боку МВФ.

"Міжнародний валютний фонд, який повинен приїхати до Києва, буде проінформований про цю ініціативу", – говорить Устенко.

Для фонду головне – щоб Україна не перевищила ліміт дефіциту бюджету на наступний рік. Це два з половиною відсотка від ВВП.

"Якщо ми вписуємося в цю норму – немає ніяких проблем робити додаткові виплати", – зазначає радник.

Але, в будь-якому випадку, ініціативу президента можна буде втілити тільки наступного року. Гроші на це треба передбачити в державному бюджеті. Проект цього документа уряд має подати на розгляд Верховної Ради вже цього тижня. Так чи буде безкоштовною комуналка для літніх людей – будемо знати вже дуже скоро.

Тим же законом в Україні введена пеня за несвоєчасну оплату комунальних послуг:

Нагадаємо, через набуття чинності з 1 травня Закону "Про житлово-комунальні послуги" із загальних тарифів повинна бути виділена "плата за абонентське обслуговування" на різні послуги, яку доведеться платити кожен місяць. Абонплату повинні вносити в квитанції окремою графою.

Тем же законом в Украине введена пеня за несвоевременную оплату коммунальных услуг:

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

65668.34

Dogecoin (DOGE)

0.13

Ethereum (ETH)

3587.96

Litecoin (LTC)

74.33

Ripple (XRP)

0.5

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти