Кожна домашня електростанція на Донеччині забезпечує "зеленою" електроенергією 10 сімей

23 липня 2019 16:41

Лідер за кількістю установок – Маріуполь

На Донеччині працює 171 домашня електростанція. Домашні господарства, які виробляють "зелену" енергію, використовують її для побутових потреб, а надлишки продають в мережу за "зеленим" тарифом. Компанія-постачальник "Донецькі енергетичні послуги" з початку року закупила понад 1,5 млн кВт⋅ч електроенергії, виробленої домашніми СЕС і ВЕС.

Реклама

Тільки із січня по червень в регіоні встановили 62 нові сонячні і вітрові домашні електростанції.

Лідер за кількістю установок – Маріуполь. "Донецькі енергетичні послуги" уклали договори з 44 маріупольськими просьюмерами (від англ. Prosumer, producer – виробляти + consumer – споживач) – домогосподарствами, які самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають. Серед них є комбінована станція, яка генерує енергію із сонця і вітру одночасно.

На другому місці Слов'янськ, де встановлено 29 домашніх сонячних електростанцій, в Костянтинівці їх 14, в Лимані – 13, в Покровську – 11.

В тренді
Долар і євро здали позиції: курс валют НБУ
Долар стабілізується

"Зараз на Донеччині кожен просьюмер щомісяця в середньому забезпечує "зеленою" енергією 10 сімей. Чим більше людей переходитимуть на використання поновлюваних джерел енергії, тим більше буде чистої енергії, яка не вимагає копалин – газу, вугілля. Закуповуючи у малих виробників електроенергію для жителів області, ми робимо свій внесок в енергонезалежність України", – говорить директор компанії "Донецькі енергетичні послуги" Олександр Северин.

Реклама

Нагадаємо, "зелений" тариф на купівлю згенерованої побутовими електростанціями енергії встановлює НКРЕКУ. При цьому нещодавно Верховна Рада знову гарантувала "зелений" тариф наземним домашнім сонячним станціям в Україні.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками канадського бізнесу заявляв, що іноземці готові вкладати мільйони доларів в українську зелену енергетику, а Україна всіляко сприятиме таким інвесторам.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти