Електрика для малого бізнесу стане дешевше

18 липня 2019, 11:11

Рівень зниження тарифу залежить від класу споживача

Ціна електричної енергії для малих непобутових споживачів (МНС), що знаходяться на постачанні у постачальників універсальних послуг, з серпня в залежності від класу напруги знизиться на 4-6% в порівнянні з липневою ціною. Про це повідомила член Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Олена Антонова.

Реклама

"Якщо говорити про регульований сегмент ринку, то в зв'язку зі змінами тарифів оператора системи розподілу (ОСР, обленерго) і оператора системи передачі (ОСП), які ми затвердили, то зниження з 1 серпня для споживачів 1-го класу напруги буде на рівні 4 %, для другого класу – на рівні 6%", - сказала вона в ході "круглого столу", що відбувся у вівторок, присвяченого запуску нової моделі оптового ринку електроенергії.

Так, вартість електроенергії для МНС другого класу напруги в зв'язку зі зниженням тарифу ОСП і ОСР (на 10% – до 31,2 коп./кВт-год і на 21% – до 48,6 коп./кВт-год відповідно) зменшиться на 6,2% – до 2,5 грн/кВт-год. У зв'язку зі зниженням з 1 серпня тарифу оператора системи передачі (ОСП) НЕК "Укренерго" (на 10% – до 31,2 коп./кВт-год) і оператора системи розподілу (на 37% – до 7,7 коп./кВт-год) вартість електроенергії для МНС першого класу напруги знизиться на 4% – до 2,05 грн/кВт-год.

Читайте також: Без нового ринку електроенергії сталася б криза неплатежів – експерт

Антонова зазначила, що значна зміна тарифу "Укренерго", яка, в свою чергу, позначилася і на цінах на роздрібному ринку, пов'язана з моделлю покладання на компанію спец зобов'язань щодо компенсації вартості електроенергії, що генерується з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Відповідно до структури тарифу ОСП, більша його частина – це витрати на компенсацію вартості "зеленої" енергії. Вони, згідно з раніше оприлюдненими "Укренерго" даними, становлять 22,6 коп. (або 65% від попереднього тарифу в 34,7 коп./кВт-год, що діє на початку липня, до припинення судом за позовом Нікопольського заводу феросплавів дії відповідної постанови НКРЕКП № 954).

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Антонова уточнила, що зі збільшенням тарифу оператора системи передачі (ОСП) НЕК "Укренерго" на тлі запуску з 1 липня нового ринку ціна електроенергії збільшилася на 11,8% для МНС першого класу напруги і на 9,4% для МНС другого класу напруги.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні введений новий оптовий ринок електроенергії відповідно до прийнятого в 2017 році Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро в цьому році. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти