ФРС США вперше за 10 років знизила базову ставку

Зниження ключового показника знаменує зміну в політиці американського центробанку

Вперше з часів глобальної економічної кризи 2008-2009 років Федеральна резервна система США знизила ключову ставку на 25 відсоткових пунктів.

Про це повідомляє NPR.

Реклама

Зниження ключового показника знаменує зміну в політиці американського центробанку, який ще наприкінці минулого року планував продовжити підвищення ставки.

Така політика була спрямована на те, щоб уникнути імовірного "перегріву" американської економіки.

ВВП США зріс на 3,7% в I кварталі 2019 року, але в наступному дещо сповільнилося – до 2,1%. Безробіття фіксується на найнижчому за 50 років рівні. Інфляція опустилася нижче 2%, які ФРС встановлює для себе як граничний поріг.

Реклама

"Центробанк був стурбований тим, що торговельна напруженість з Китаєм та уповільнення зростання економік інших країн можуть загальмувати економіку США, саме тоді коли багато американців починають насолоджуватися перевагами поступового відновлення після кризи", – повідомляє NPR.
Видання також нагадує, що президент Дональд Трамп неодноразово скаржився на Федеральну резервну систему через небажання її керівництва знижувати ставку і стимулювати зростання ВВП.

Водночас аналітики Fitch вказують на те, що очікування ринку занадто оптимістичні. На їхню думку, Федрезерв знизить ставку лише один раз 2019 року, після чого ставка залишиться незмінною до кінця 2020 року.

Нагадаємо, за підсумками минулого засідання американський центробанк дав зрозуміти, що готовий знизити базову ставку, зазначивши невизначеність щодо перспектив економіки. Так, з тексту комюніке зникли слова про те, що Федрезерв готовий "проявити терпіння" під час ухвалення рішень щодо майбутніх коригування цільового діапазону ставки.

Реклама

Водночас Європейський центральний банк (ЄЦБ) не змінив своїх базових відсоткових ставок. Базова ставка за кредитами залишається на рекордно низькому рівні в 0,0 відсотка. Цей показник зберігається з березня 2016 року. Ставка за депозитами також залишається незмінною – на рівні мінус 0,4 відсотка. Таким чином, банки мають і надалі платити регулятору 0,4 відсотка річних, якщо зберігати надлишкові кошти в ЄЦБ. Вперше мінусову ставку за депозитами ЄЦБ ввів 2014 року.

Також рішення ЄЦБ ухвалив на тлі погіршення прогнозу МВФ щодо зростання світової економіки:

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти