Україна зайшла в Clearstream: як нововведення позначиться на курсі гривні

29 травня 2019, 12:40

Євгенія Давиденко

Інтеграція вплине на ринок ОВДП, впевнені фахівці

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream 27 травня приєднав український ринок до своєї мережі через рахунок, відкритий в депозитарії Національного банку України (НБУ). Як це вплине на привабливість облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в очах іноземних інвесторів і чи позначиться це на гривні, "Сьогодні" розпитали в експертів.

"Це маленький камінчик для побудови цивілізованого фондового ринку, [якщо врахувати, що] у нас взагалі фондового ринку немає", – коментує Олег Терещенко, завкафедри корпоративних фінансів і контролю КНЕУ.

Реклама

На думку Тараса Котовича, старшого фінансового аналітика групи ICU, можливість купувати і продавати ОВДП через рахунок в Clearstream – безумовно позитивний крок, оскільки ще більше підвищує інвестиційну привабливість українських боргових інструментів.

"Іноземці отримали простий і не бюрократичний, як раніше, доступ до ОВДП, які для них дуже привабливі своєю ставкою. Прибутковість 16-18% в гривнях – це більше, ніж вони можуть отримати на інших ринках. Крім того, підлаштовуючись під сезонні коливання гривні, вони отримують ще й додатковий дохід", – зазначив він.

У зв'язку з нововведенням очікується і зростання попиту на ОВДП.

"Все, що простіше, стає більш доступним і створює шанси, що більше іноземних фондів зверне увагу на гривневі інструменти ОВДП... Протягом року ми можемо очікувати зростання частки нерезидентів в ОВДП", – припускає Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу компанії Concorde Capital.

Разом з тим, нововведення позначиться на курсі, вважають фінансисти.

"Продаж іноземцями валюти для купівлі ОВДП позитивно впливає на курс гривні, що чітко відстежується за його динамікою – підвищення активності нерезидентів супроводжується зміцненням гривні", – сказав Котович.

І в Concorde Capital допускають зміцнення гривні на 20-30 коп., і разом з тим – посилення волатильності національної валюти.

"Чим більше нерезидентів заходитиме, тим більше виходитиме, якщо інвестори подумають, що ситуація [на ринку України] погіршилася... Це, швидше за все, викличе велику волатильність гривні – вона сильніше падатиме взимку і сильніше зміцнюватиметься навесні. Також можливо, що ці цикли починатимуться раніше", – зазначив Паращій.

Реклама

Нагадаємо, 2018 року НБУ і Clearstream узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

Торік Міністерство фінансів за рахунок розміщення ОВДП профінансувало державний бюджет на 65,13 млрд гривень, 3,48 млрд доларів і 503 млн євро.

Але в ОВДП можна вкладати і невеликі суми. Як кажуть експерти, ці папери залишаються одним з найвигідніших способів інвестицій для фізичних осіб. "Сьогодні" розбиралися, скільки можна заробити, купуючи державні облігації::

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти