В Україні в 3-5 разів зросли штрафи за вирубку лісу

11 січня 2019, 11:22

Закон вступив в силу з початку 2019 року

З 1 січня2019року набрав чинностізакон, що передбачаєпосиленнявідповідальностізаконтрабанду лісуаждотюремнихтермінів.Про цеповідомляєРадіо НВ.

Реклама

Зміни були внесені в адміністративний, кримінальний, кримінально-процесуальний кодекси, а також до закону про підприємницьку діяльність з експорту лісу. Нове законодавство спрямоване на збереження екологічної безпеки України, а також на запобігання незаконному вивезенню лісоматеріалів.

Штраф за незаконну порубку, перевезення та зберігання лісоматеріалів зріс утричі і тепер становить від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів, а для посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів. Якщо правопорушення повториться протягом року – штраф збільшиться в п'ять разів.

Зросли втричі і штрафи за пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами і шкідливими викидами. За це доведеться заплатити від 30 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів, посадовим особам – від 150 до 250 неоподатковуваний мінімумів.

Нагадаємо, на початку жовтня 2018 року президент України Петро
Порошенко підписавзакон,якийзабороняєнезаконнувирубку лісу. Такимчином,вінсхваливпідвищенняштрафівзаданий злочин.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну

Крім того, 6 вересня Рада криміналізувалаконтрабандулісу-кругляка.Законвстановлюєжорсткукриміналізаціюконтрабандилісу-круглякаіобмежуєвнутрішнєспоживаннянеобробленоголісоматеріалу25 млнкубометрівна рік.Документтакожміститьпунктпрозаборонуекспортупаливноїдеревини.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти