Цього року приватизація знову буде зірвана – експерт

9 червня 2018, 07:25

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Одна причина гальмування приватизації – це поганий бізнес-клімат та низькі інвестиційні рейтинги України.

Вже зовсім скоро в Україні почнеться етап великої приватизації, щоправда, і в уряді, і в експертному середовищі сумніваються, що в цьому році затія з приватизацією увінчається успіхом.

Реклама

Одне з головних питань – чому ж приватизація провалюється з року в рік? Деякі об'єкти висять на продаж ще з 2016 р., наприклад, Одеський припортовий завод, який у цьому році спробують продати вже третій раз. До слова, борги заводу вже зрівнялися з його вартістю на аукціоні.

Як зазначає Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру Разумкова, у багатьох випадках підприємству вигідніше бути збитковим і знаходиться на дотаціях держбюджету, ніж займатися менеджментом, намагатися обійти конкурентів і т.д.

"Зрозуміло, що приватизація і надалі буде законсервована, тому що немає ані політичної волі, ані тих клієнтів, які реально могли б бути зацікавлені. Якби ми хотіли реально щось зробити, то вже потрібно було оголошувати конкурси, враховуючи часовий період між оголошенням конкурсу і визнанням результатів, і перерахуванням грошей. Вже треба було щось робити. Влітку навряд чи щось буде, а восени починаються різні президентсько-парламентські кампанії, там вже не будуть приймати непопулярні, ризикові рішення ", – додав Юрчишин.

Схожу думку висловив і Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, зазначивши, що приватизація не відбудеться тими темпами, які були заплановані торік, при складанні державного бюджету, адже вже починається очевидно гальмування реформ, а країна поступово входить у пік політичної боротьби перед прийдешніми виборами.

Експерт додає, що ще одна причина гальмування приватизації – це поганий бізнес-клімат та низькі інвестиційні рейтинги України. За його словами, зараз ціни об'єктів, які виставлені на приватизацію, набагато нижчі, ніж та потенційна вартість, яку можна було виставити ще пару років тому і навіть один рік тому.

"Я думаю, що приватизація буде зірвана в цьому році так само, як вона була зірвана і в минулому році", – підсумував експерт.

Реклама

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, які послуги продає Україна іншим країнам і що купує найчастіше.

Більш докладно про те, чого очікувати від приватизації в цьому році, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Приватизація в Україні: мільярдні доходи чи діра в бюджеті 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти