Ставка на сировину: падіння експорту з України пригальмувало

15 листопада 2016, 08:15

Країна все активніше продає аграрну продукцію, але металлугія все одно важлива, кажуть експерти

Згідно з даними митниці, за дев'ять місяців 2016 року експорт з України знизився на 7,1%. Це значно менші темпи падіння ніж роком раніше – тоді, за дев'ять місяців 2015 року, експорт впав більш ніж на 20%, пише UBR.

Реклама

Головним експортним товаром України була і поки залишається соняшникова олія. Близько 10% всього українського експорту, за підсумками десяти місяців 2016 року, довелося на цей продукт. Головними його покупцями є Індія, Китай і Нідерланди. До речі, на індійському ринку українська олія займає сегмент аж в 93%. На другому місці за значимістю йде пшениця, яка займає 8% всього експорту з України, і на третьому місці – кукурудза з показником 7%.

Якщо раніше головним експортним товаром України був метал, то тепер зерно. Екперти не дають однозначних оцінок на цей рахунок, так як метал – це продукція промислового виробництва, але при його випуску використовується багато енергії. Виробництво зерна багато в чому добре впливає на екологію, хоча це, більшою мірою, сировина, ніж готові товари. При цьому фахівці визнають – Україна все більше стає залежною від експорту сировини, а експорт готової продуції йде на другий план.

Експорт металу теж залишився. За десять місяців 2016 року Україна експортувала напівфабрикатів зі сталі на суму 1,8 млрд доларів, що становить близько 6% всього експорту, і прокату чорних металів на 1,2 млрд доларів або 4% частки в експорті. Найбільше металу експортується до Єгипту і Туреччини, хоча чавун найактивніше продається в Італію і США.

Крім того, в цьому році українська промисловість наростила випуск металу в порівнянні з минулим роком майже на 10% багато в чому завдяки експорту. Хоча в цілому популярність металу як експортного товару України падає – близько 5% українкою експорту це не метал, а залізна руда. Зараз в світі простіше продати залізну руду, ніж вже готовий метал. Останнім часом українську залізну руду добре купує Китай, Польща і навіть Німеччина.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Реклама

В цілому тенденція переходу на експорт великої кількості сировини дуже чітко помітна в експорті України за останні роки. Ринок доводиться пристосовувати. Продати в ЄС або США український трансформатор або турбіну нереально, кажуть фахівці. А ось проводи та кабелі продавати в ЄС, за словами експертів, можливо, і Україна дуже активно нарощує поставки цієї продукції. Продажі проводів і кабелів за підсумками десяти місяців 2016 року склали близько 3% експорту країни. Головними покупцями цієї продукції виступають Німеччина та Польща.

Що стосується нашої торгівлі з Польщею, то останнім часом з цією дивною у нас активно розвивається товарообіг. Поки, незважаючи на всі торгові війни, Росія займає перше місце серед головних покупців українського експорту. На Росію припадає близько 10% всієї зовнішньої торгівлі. Але обсяги продажів в Росії падають і падають.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти