Голова ДТЕК: Інвестиційний потенціал української енергетики – понад 80 млрд євро

20 березня 2019, 09:27

Один з найпривабливіших напрямків для іноземних інвестицій – відновлювана енергетика

Українська енергетика – одна з найнедоінвестованіших в Європі. Інвестиційний потенціал ринку становить $ 80-95 млрд. Щоб його реалізувати, необхідні іноземні інвестиції. Про це в ході форуму CERAWeek, що відбувається цими днями в Х'юстоні (США), заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

"Для того, щоб привести нашу енергетику до європейських стандартів, необхідні величезні інвестиції – понад 80 мільярдів євро. Тільки спільно із західними компаніями, які знають технології, які можуть привнести сюди капітал, які можуть побудувати нові бізнес-процеси в галузі, ми можемо говорити про те, що прийнята Україною Енергетична стратегія буде реалізована", – сказав Тімченко.

Одним з найпривабливіших напрямків для іноземних інвестицій топ-менеджер назвав відновлювану енергетику, частка якої в енергобалансі України до 2030 року має зрости до 25%. Також він акцентував на тому, що Україна має найбільші після Норвегії запаси природного газу серед європейських країн – це може перетворити її з імпортера на експортера природного газу. Не менш цікаві інвесторам проекти, на думку голови ДТЕК, можуть бути в напрямку енергоефективності.

"Відповідь на запитання, чому Україна не стає енергетично незалежною, полягає в тому, що у нас недостатньо інвестицій в країні, наприклад, для збільшення видобутку газу... Важливим для залучення інвестицій є політична ситуація в країні і профільне законодавство, в тому числі, в сфері зеленої енергетики. Інвесторам необхідне стійке регуляторне середовище. Це зміни, які вимагаються від держави", – резюмував генеральний директор ДТЕК.

Він підкреслив, що під час візиту до США побачив активний інтерес з боку західних компаній до української енергетики і відкритість до партнерства.

За його словами, ДТЕК з моменту створення компанії 2005 року інвестував 9,2 млрд доларів в енергетичний сектор України. В тому числі, удвічі наростив видобуток вугілля, в 3,3 раза – видобуток газу, а до 2020 року планує мати в своєму портфелі понад 1 ГВт "зеленої" енергії.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти