Як в Європі: в Україні збираються ввести нову класифікацію вулиць

2 липня 2019, 14:05

У проекті змін будівельних норм запропоновано ввести нові категорії вулиць

В Україні вже презентовано чимало ініціатив щодо поліпшення транспортної інфраструктури великих міст, наприклад, пропонується зробити трамвайні колії "зеленими зонами". Мінрегіонбуд також запропонував ввести класифікацію вулиць за функціональним призначенням. Нова норма вноситься до проекту змін до Державних будівельних норм (ДБН) "Вулиці та дороги населених пунктів".

Реклама

Це забезпечить ефективну роботу громадського транспорту і безпечні умови для пішоходів, вважає заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. На своїй сторінці в Facebook він пояснив, що в світовій практиці вулиці часто класифікують за функціональним призначенням – тобто, в залежності від того, на кого вони розраховані: на пішоходів, велосипедистів, громадський транспорт, автомобілі або суміжний рух.

"За таким принципом організовані вулиці в багатьох містах Європи. Саме тому вони є комфортними та зручними для проживання і пересування людей", - зазначив Парцхаладзе.

Він нагадав, що зараз в Україні діє лише класифікація вулиць і доріг залежно від групи населених пунктів: загальноміські, районні, житлові тощо. 

Чтобы увеличить изображение, нажмите на него
Реклама

Чтобы увеличить изображение, нажмите на него

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Читайте також: В Україні змінилися норми освітлення приміщень

У новому проекті змін до ДБН запропоновано ввести такі категорії вулиць і доріг:

  • пішохідна доріжка – з рухом виключно пішоходів і можливим суміжним рухом велосипедистів. Основне призначення – безпечний рух пішоходів;
  • велосипедна доріжка – з рухом тільки велосипедистів; також допускається епізодичний рух пішоходів за відсутності тротуару або пішохідної доріжки. Основне призначення – окремий рух тільки велосипедного транспорту.
  • магістральна вулиця загальноміського значення – регульований рух з широкими тротуарами, регульованими наземними пішохідними переходами, обов'язковими велодоріжками. На цих вулицях курсує громадський транспорт і допускаються стоянки поза основною проїзною частиною.

"Цей список зараз допрацьовується, крім того, відповідно до категорій вулиць за функціональним призначенням будуть встановлюватися вимоги і рекомендації до ширини кожної з цих функціональних зон", - додав Парцхаладзе.

Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, то в ДБН також хочуть передбачити можливість будувати парковки на дахах будівель:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти