Заробітчани відправляють в Україну дедалі менше валюти (інфографіка)

1 жовтня 2015 11:45

Христина Коновалова

До 30% переказів заробітчани шлють в країну нелегально. Експерти: більше грошей буде до кінця року

Заробітчани відправляють на батьківщину все менше валюти: за даними НБУ, якщо в першому півріччі 2014-го прийшло $2,79 млрд, то в першому півріччі 2015-го – лише $1,889 млрд. Найбільше валюти надходить з Росії, США, Німеччини, Великобританії та Греції, а менше – з Чехії, Гонконгу, Туркменістану (див. інфографіку). У порівнянні з минулим роком, географія переказів не змінилася.

Реклама

ТЕНДЕНЦІЇ. Зниження приватних валютних надходжень економістів не дивує. "Кризу переживає не лише Україна, а й РФ, і ЄС. Нашим заробітчанам все складніше знайти хороше місце роботи з високою зарплатою. Крім того, люди намагаються передавати гроші не тільки легальними каналами – за різними оцінками, до 30% валюти приходить в країну, як кажуть, з рук в руки", – вважає аналітик "Простобанк консалтинг" Іван Нікітченко. За його словами, ситуація з валютними перекладами може покращитися вже цієї осені-зими, оскільки негативні фактори у вигляді війни на Сході, девальвації гривні, падіння промпотенціала, українці вже пережили: "Заробітчани будуть менше боятися відправляти гроші родичам, які проживають в Україні. У країні наведений певний порядок, бізнес потихеньку працює, міграційні настрої теж вщухають... Це означає, що обсяг надходжень може вирости на 10-15% вже в другому півріччі цього року". А з урахуванням того, що приватні валютні перекази традиційно складають 5-6% ВВП – ці гроші допоможуть виходу країни з кризи, вважає Нікітченко, оскільки "люди купують більше товарів, і кладуть валюту на депозити".

_01_290

В тренді
Пенсії у 2022 році підвищать п'ять разів – календар Мінсоцполітики
Українцям обіцяють нові підвищення пенсій

ПОТЕНЦІАЛ. Примітно, що, незважаючи на падіння валютних переказів з ключових країн світу, є держави, звідки надходження ростуть. У цей список потрапили Канада, Польща, Ірландія і Китай. "У Канаді є чимало високооплачуваних вакансій для українців, починаючи від будівництва і закінчуючи рибальством. Що стосується Польщі, то ця країна не може похвалитися високими зарплатами, зате готова масово працевлаштовувати наших фермерів, збирачів ягід, медсестер і няньок. Також зараз активно цікавляться нашими співробітників в ОАЕ, Казахстані. У перспективі з цих країн теж можуть збільшитися валютні перекази в Україну", – вважає контент-менеджер порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти